Що робити, коли чуєте поблизу літак і є ризик бомбардування

Прочитайте: ця інструкція може врятувати вам і вашим близьким життя! Ось що треба робити і де ховатися, коли чуєте наближення літака є ризик авіа- чи артилерійського удару по будинку...
  1. МІСЦЕ. У вас є всього декілька секунд. Падайте під стінку, тільки не навпроти вікна: під нього або в кут кімнати. Ідеальне укриття – прихожа або ванна без вікон, але якщо ви не дістанетесь туди за секунду-дві, падайте, де стоїте, і повзіть під стіну. Ні в якому разі не залишайтеся посередині кімнати: ви будете в межах конусу розльоту уламків скла та цегли з сусідніх будівель, а залізобетонні плити, якщо і ламаються, то, відповідно до законів фізики, навпіл падаючи на середину кімнати. Навіть у найгіршому випадку, якщо плита зламається, впавши під стіну, ви маєте шанс опинитися в повітряній кишені під плитою.
  2. ПОЗА. Як при віджиманні – обличчям вниз; руки зігнуті під корпусом, ноги максимально теж зігнути, щоб після обрушення була можливість піднятися під вагою уламків або хоч трохи посунутись, зробивши повітряну кишеню. В положенні лежачи на боці або на спині піднятися ви не зможете. Ще й в обличчя прилетить щось.
  3. ПІСЛЯ ВИБУХУ зачекайте не менше хвилини-двох, поки всі уламки впадуть: вони літають досить довго. Прислухайтеся, чи не йде літак на другий захід. Потім піднімайтесь та допомагайте постраждалим, шукайте своїх сусідів, надавайте рятувальникам інформацію, в якій квартирі скільки осіб було.
  4. ПІСЛЯ УДАРУ, авіаційного чи артилерійського, по будинку обов’язково треба перекрити газ на весь будинок до приїзду газової служби, щоб убезпечити вторинний вибух від побутового газу.

Які речі треба принести у сховище, укриття або погріб

Військовий експерт: Якщо почули сирену, є три варіанти що робити

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook