Дім Садиба

Як правильно дезінфікувати ліфти і під’їзди під час епідемії

Прибирання і дезінфекцію у житлових будинках в умовах карантину необхідно проводити особливо ретельно. Ось, що я зробила, щодня роблю і буду робити далі, аби вберегти себе…

Коли епідемія набирає обертів одного лише прибирання вже недостатньо – у місцях, де буває чимало людей, потрібно проводити ще й дезінфекцію.

Для проведення дезінфекції використовують спеціальні засоби, які забезпечують ефективне знезараження щодо вірусних інфекцій. Зокрема, це можуть бути: Бланідас Актив, Бланідас 300, Лізоформін, Медикарін, Хлорантоїн, Гуасепт, Гігасепт чи будь-які інші хлоровмісний та на основі спиртових сполук засоби.

Використовувати їх потрібно відповідно до інструкції щодо застосування того чи іншого засобу.

Витрата дезрозчину становить 150-300 мл на 1 кв. м. площі.

Прибирання та дезінфекція у під’їздіна сходах і у ліфтових кабінах проводиться:

  • біля контейнерів для відходів – щоденно;
  • миття та дезінфекція сходових площадок і маршів, місць перед сміттєпроводами – щоденно;
  • майданчиків перед входом у під’їзд і догляд за будинковим устаткуванням – щоденно;
  • вологе протирання та дезінфекція поручнів, підвіконь, віконних огорож, сходів на горище, опалювальних приладів, поштових скриньок, шаф для електрощитів – щоденно;
  • вологе прибирання та дезінфекція стін, стель і ліфтів – щоденно;
  • кнопок ліфтів – кожні 3 години;
  • миття віконних рам у під’їзді, очищення та дезінфекція приямків із металевою решіткою перед входом у під’їзд –1 раз на тиждень.

Також щодня потрібно проводити прибирання та дезінфекцію прибудинкової території. Це включає підмітання тротуарів і дворові території, а також очищення урн.

Щоб увімкнути світло чи натиснути кнопку у ліфті, використовуйте лише суглоби пальця.

Двері відкривайте зімкненим кулаком або поштовхом стегна – не торкайтеся ручки дверей своєю рукою, хіба що немає іншого способу їх відкрити.

Використовуйте дезінфікувальні серветки, коли це доступно, особливо – для протирання ручок дверей.

Коли ви повертаєтесь додому після БУДЬ-ЧОГО, що відбувалося серед інших людей, мийте руки з милом впродовж 10-20 секунд і/або використовуйте дезінфікувальний засіб, що на 60% і більше відсотків містить спирт.

Біля кожного входу вдома поставте баночку з дезінфікувальним засобом. Також тримайте одну в своєму автомобілі, щоб ви могли скористатися нею, коли не можете мити руки.Дата публікації: 26.03.2020 img Поділитися