Дім Майстер-клас

5 справ по господарству, на які ви витрачаєте зайвий час

Чи багато хто любить домашні клопоти? Прання, прибирання, прасування, протирання пилу і миття посуду… і найприкріше, що справи ці ніколи не закінчуються. Ми підкажемо, на чому можна поберегти сили і час без ризику прославитися поганою господинею.

Наведення порядку в зайвих речах

Статуетки, що дісталися у спадок від … не згадати, від кого, але це ж пам’ять! Купа речей, що не надягали вже багато років, старі газети, журнали, блокнотики. Викинути шкода – і прилаштувати нікому. Знайомо? Ми склаємо речі, які нам ніколи не знадобляться, навіть якщо ми думаємо інакше. Ми змушені щодня змахувати з них пил і берегти від дітей, захаращуючи простір. В результаті квартира або будинок в цілому виглядають неохайно, навіть якщо ви не розлучаєтеся з пилососом і ганчіркою з ранку до вечора.

Позбавтеся від речей, які давно не радують, не доставляють задоволення, не будуть потрібні вам, але можливо, знадобляться комусь іншому. Роздайте або викиньте те, що звикли переміщати з шафи до шафи, і ви побачите, наскільки більше вільного місця стало в квартирі, наскільки легше стало дихати і скільки зайвого часу у вас з’явилося. Приносячи в будинок одну нову річ, позбавляйтеся від двох старих.

Прасування білизни

Ось вже на чому давно пора економити час, так це на роботі з відпрасовування гір білизни. Наші мами і бабусі сумлінно гладили і відпарювали сорочки, рушники, постільні приналежності та інше. Сьогоднішній день пропонує нам кілька заперечень на користь відмови від довгих і тяжких хвилин біля прасувальної дошки. По-перше, багато мікробів вбиваються при пранні в сучасній пральній машині при високій температурі. По-друге, така санобробка потрібна тільки для дитячих речей в перший рік життя.

Для більшості людей стерильний одяг неактуальний. По-третє, велика частина речей прасування не потребує, особливо якщо перед сушінням розвісити їх, акуратно розправивши на вішалках і мотузках. Особливо це відноситься до постільної білизни і рушників, які, навіть будучи ідеально погладженими, через хвилину після початку використання вже мають дуже пом’ятий вигляд. Чи варто витрачати час і зусилля на таку невдячну роботу? Невиправним перфекціоністкам пропонуємо гладити тільки сорочки, брюки та спідниці безпосередньо перед виходом з дому.

Полірування меблів

Хоча сучасні меблі здебільшого мають натуральну матову фактуру, ні-ні та й побачиш в іншому інтер’єрі блиск полірованої поверхні. І незважаючи на те, що сучасні господині озброїлися новомодними поліролями і мікрофібровими серветками, сліди від будь-яких дотиків здатні звести нанівець багатогодинні зусилля по поліруванню поверхні буквально за секунди. Позбувшись від полірованих меблів, ви заощадите не тільки час, але і душевні сили.

Сортування всього на світі

Абсолютно безглузде заняття – сортувати білизну перед сушінням. Ще більш безглузде – переливати борщ з великої каструлі в маленьку, щоб звільнити місце в холодильнику. Оптимізація оптимізацією, але чи варто навантажувати себе миттям зайвої каструлі і впорядкуванням шкарпеток за розміром? Адже шкарпетки висохнуть незалежно від того, в якому порядку вони висять, а борщ з’їдять вже завтра.

Миття посуду

До речі, про каструлі, а також сковороди, дека, тарілки і скляні келихи. Щасливі власниці посудомийних машин давно зрозуміли, що посудомийка – не розкіш, а обов’язковий агрегат в сім’ї. Наскільки простіше і легше стане ваше життя після того, як ви довірите миття посуду сучасній техніці, – можна розповідати довго. Але краще один раз спробувати. До того ж, при митті посуду в машині витрачається менше води, а це і економія грошей, і користь для навколишнього середовища.

Багато справ по господарству ми продовжуємо робити не тому, що це дійсно потрібно, а тому, що так робила бабуся, мама. І все б нічого, але ці безглузді клопоти забирають багато часу та енергії, які завжди є на що витратити. Нехай це буде щось більш приємне і потрібне!

Дата публікації: 13.02.2019 img Поділитися