Город Садиба

Дешева, але дуже ефективна піджива для огірків

Ось що збільшить ваш урожай у кілька разів…

Дріжджі — являють собою живу структуру, яка при попаданні в ґрунт, в результаті своєї багатогранної діяльності, активізує там корисні бактерії. Це призводить до того, що органічні речовини, які знаходяться в ґрунті, мінералізуються та стають більш доступними для засвоєння огірками.

Правда, на бідних ґрунтах користі від дріжджів буде небагато, бо вони є корисною добавкою тільки в разі добре заправленої органікою грядки. Дріжджі виділяють речовини, які стимулюють утворення коренів у рослин та інтенсивний ріст надземної частини, що призводить до швидкого розвитку огіркових кущів й прискорює їх період плодоношення. При цьому поліпшується й якість плодів, значно знижується кількість потворних екземплярів, а загальна врожайність зростає. Додатковою корисною дією дріжджів є посилення імунітету рослин, в результаті чого вони краще протистоять можливим захворюванням та примхам погоди. Однаково успішно діють дріжджі в теплиці та у відкритому ґрунті, хіба що в теплиці через відсутність холодних ночей вони діють трохи швидше.

Багато городників використовують дріжджові підгодівлі вже на стадії вирощування розсади. Але частіше перший раз дріжджі вносять під час пересадки розсади в грядку. Така підгодівля прискорює приживання розсади та дає поштовх інтенсивному росту коренів й стебел. Другу підгодівлю вносять через місяць-півтора, бо до цього часу дія внесених дріжджів вже закінчується. Як правило, це припадає на початок масового плодоношення. Наступні підгодівлі вносять з інтервалом в місяць. Разом, за сезон підгодовувати огірки дріжджами доводиться 3-4 рази. Якщо помітили, що зростання батогів сповільнюється, а рослини відчувають себе погано, можна спробувати екстрену підгодівлю.

Правила застосування дріжджових підгодівель

Для приготування робочого розчину можна використовувати як сирі, так й сухі дріжджі. Індивідуальні розчини готувати зовсім не складно, але іноді потрібно додавати ще й цукор або молоко. Для приготування розчинів беруть трохи підігріту воду та велику ємність з урахуванням того, що при бродінні обсяг суміші може збільшитися в півтора рази.

  • 100 г сирих дріжджів розводять в 1 л теплої води, після чого розбавляють до 10 л та через 3-4 години використовують для поливу рослин.
  • 100 г дріжджів розводять в 1 л молока, через кілька годин розбавляють водою до 10 л Такий розчин дуже ефективний, як для позакореневого підживлення, так й для поливу огірків.
  • 10 г порошку сухих дріжджів, 2 ст. ложки цукру розводять в 1 л. води, настоюють добу, розбавляють в 5-6 разів та поливають рослини.

При приготуванні розчинів буде йти піна, тому ємність візьміть побільше.

У будь-якому випадку слід пам’ятати, що дріжджові розчини тривалому зберіганню не підлягають. Використовують їх в теплу погоду, по вологому ґрунту, а після ще раз поливають грядку чистою водою.

Додають дріжджі, також, в трав’яні настої, які часто використовують городники для підгодівлі. Для цього бочку на третину заповнюють бур’янами, додають 500 гр. дріжджів, батон та наливають трохи більше половини бочки води. Через 3 дні настій розбавляють в 10 разів та використовують для підгодівлі.

Дата публікації: 04.06.2021 img Поділитися