Любов з першої ложки. Які пряні трави в які страви додавати

А ви знаєте, які прянощі із чим смакують? А які не варто змішувати у жодному разі?

Прянощі роблять страви довершеними, підкреслюють смак, додають аромату. Але при цьому важливо знати, з якими саме продуктами вдало поєднуються певні види пряних трав. 

1. Розмарин

Де використовують: овочеві та грибні страви і соуси, маринади, барбекю, печена картопля та м’ясо. Гілочки для аромату кидають на вугілля, а стебло використовують замість шпажок для приготування овочів-гриль.

Із чим поєднується: петрушка, чорний перець, майоран, чебрець. Погано поєднується з лавровим листом і рибою на пару.

2. Чабер (не плутати з чебрецем)

Де використовують: квасоля, гриби, капуста, м’ясні і картопляні салати, рибні супи, м’ясне рагу. Входить до складу болгарської приправи шарена сол (зіра, коріандр, рейган, пажитник грецький, гострий перець, сіль).

Із чим поєднується: паприка.

 

3. М’ята

Де використовують: напої, овочеві і фруктові салати з динею, полуницями, кавуном і ананасом, освіжаючі супи і десерти, страви з моркви, гороху, картоплі, огірків, кабачків. Ароматизація пряників, печива, морозива, страв з шоколаду.

Із чим поєднується: петрушка, тархун, кріп.

4. Рейган (рейхан, фіолетовий базилік). Має насиченіший аромат, ніж зелений базилік, і грубший смак.

Де використовують: риба та морепродукти, яловичина і баранина, томати, сир. Досить жорсткі стебла використовують при консервуванні.

Із чим поєднується: орегано, хмелі-сунелі і інші традиційні кавказькі суміші.

5. Чебрець (чебрець)

Де використовують: лимонний – морепродукти, жирні м’ясні страви та десерти. Звичайний – ковбасний фарш, букет гарні, маринади, соління, страви з бобових, жирної риби, дичини, ліверу.

Із чим поєднується: петрушка, селера, кмин.

6. Базилік

Де використовують: соуси, паста, піца, овочеві запіканки і салати, томатні супи; при засолюванні огірків, помідорів, кабачків, білих грибів. Смакує в курячих і сирних супах з чебрецем або майораном.

Із чим поєднується: в парі з розмарином сухе листя базиліка можє замінити перець.

7. Тархун (естрагон)

Де використовують: страви з яєць, вуха і окрошка, беарнский і татарський соуси, дижонская гірчиця, домашні соління й маринади. Підходить до томатів, цвітній капусті, цукіні, стручкової квасолі, гороху, картоплі, баранині, яловичині, курці.

Із чим поєднується: лимонний сік, часник, кріп, петрушка, селера, шніт-цибуля, перець.

8. Шавлія

Де використовують: домашні ковбаси, соуси, маринади для риби і м’яса, страви з індички, баклажанів, квасолі, грибів. Якщо додати кілька листочків шавлії в олію, це додасть нового смаку смаженій рибі, а в поєднанні з розтопленим вершковим маслом – равіолі та вареникам. Шавлія має сильний аромат і забиває тонкі смаки і запахи.

Із чим поєднується: розмарин, часник.

9. Шніт-цибуля (цибуля-різанець).

Де використовують: картопляні, квасолеві, горохові супи, овочеві салати, картопляне пюре, омлети, закусочні сирні пасти. Гарний у м’ясних, яєчних і овочевих начинках для пирогів.

Із чим поєднується: базилік, тархун; не рекомендується поєднувати з горошком і спаржею.

До речі

Розмарин, орегано, м’яту, рейган, чебрець, базилік, шавлію можна сушити. А тархун краще використовувати свіжим: в сушеному вигляді він втрачає значну частину аромату.

Базилік, рейган, м’яту, тархун, шавлія, шніт-цибулю додавайте наприкінці приготування. Розмарин, орегано, чебрець – на початку, вони не втратять ні аромату, ні смаку.

На ретельно висушеному розмарині, орегано, тим’яні, рейгані і базиліці можна настоювати оцет і олію.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook