Випадіння волосся й облисіння: причини і що робити. Консультує лікар

Про втрату волосся та облисіння існує багато міфів. Але правда у тому, що випадіння волосся можна зупинити! Як і що робити, розповідає лікар.

Облисіння, або втрата волосся – проблема, з якою стикається багато українців. Причин її безліч. Облисіння може бути спадковим або ж свідченням серйозної хвороби. Про облисіння в програмі «Район здорової людини» розповів лікар дерматовенеролог клініки «Біхелсі» Борис Ігорович Міндюк.

Про ознаки і причини облисіння

– Пане Борисе, що таке облисіння і яка його причина?

– Облисіння – це часткова чи повна втрата волосся. Лікує його лікар-дерматолог або дерматовенеролог. Найчастіше причина – це гормональні дисбаланси, стрес, анемії, надмірне захоплення дієтами, веганство…

 Люди якого віку здебільшого страждають на цю проблему?

– Напевно, виділити особливу вікову категорію важко, але більше все-таки – це люди працездатного віку. Активні молоді люди, мабуть, основна категорія звернень з цим питанням. Наймолодшим пацієнтом була дитина 12 років. Це була важка патологія, тобто це не є показово. В основному звертаються люди від 18-20 років.

 Випадіння волосся – це переважно чоловіча чи жіноча проблема?

– Однаково страждають і одні, й інші. Останнім часом багато пацієнтів чоловіків. Можливо, раніше вони не так звертали на це увагу.

 Чи можливо попередити випадіння волосся?

– Можливо. Боротьба зі стресом, увага до гормонального здоров’я, здорове харчування. Цього достатньо, щоб волосся не випадало.

 А існують норми випадіння волосся за добу?

– Так. Це залежить від того, який природний колір у пацієнта. Норма коливається від 150-170 волосин до 90-100. Найменше волосяних фолікул у рудих, але у них найтовстіша волосина. У нас переважають шатени – це 110 тисяч фолікул на голові, відповідно випадіння волосся – 110-130 волосин на добу.

 Які перші «дзвіночки» облисіння?

– Збільшення кількості волосся, що випало. Зазвичай, щоб порахувати, треба зібрати волосся після сну, помити голову, зібрати те, що випало. Якщо кількість більша, ніж ті величини, що я назвав, варто звернутися до лікаря.

 Чи правда, що існує сезонне випадіння волосся?

– Так. Напередодні осені збільшується випадіння волосся. Це нормальна фізіологічна норма.

Про лікування облисіння

 Скільки часу потрібно, аби побороти облисіння?

– Абсолютно індивідуально. Іноді достатньо місяця, а іноді йдуть роки.

 Чи існує загроза, що через певний час проблема повернеться?

– Так, така загроза є. Ми коригуємо гормональний баланс, боремося зі стресом, а потім забуваємо про це повертаємось до звичного поганого способу життя.

– Після гормональних препаратів отримав «вау» ефект, а щойно припинив приймати гормони – все волосся випадає знову. Що порадите?

– Якщо мова йде про чоловіків, то ефекту точно не буде, а у жінок корекція гормонального фону приводить до нормалізації волосяного покриву.

 Як ви ставитесь до народних методів боротьби з випадінням волосся? Чи справді відвар з кропиви та лопуха можуть врятувати від облисіння?

– Ні, не можуть. Це більше доглядові процедури, але конкретно при випадінні волосся вони не працюють.

Про трансплантацію волосся

 Розкажіть про процедуру трансплантації волосся. У яких випадках вона справді потрібна людині?

– Тоді, коли є стійка втрата волосся, що не коригується іншими способами. Якщо на голові є рубець, потрібна пересадка. Іноді люди хочуть підкорегувати лінію волосся, що теж досягається трансплантацією, використовують досить таки не травматичні способи, що не залишають рубців.

 Наскільки це дорога процедура? Як добре вона розвинена на Волині і в Україні?

– В Україні розвинена досить добре, але сконцентрована по великих містах – Київ, Львів. На скільки я знаю, в Луцьку ніхто не робить. Напевне, це пов’язано з вартістю самого обладнання. Вартість процедури рахується за так званий графт, у якому від 4 до 6 волосяних фолікулів. Від 1 до 2 євро за один графт. За одну процедуру, залежно від методики, можуть пересадити за раз від 2 до 3 тисяч графтів. Іноді до пересадки вимагається 6-7 тисяч графтів.

 У яких випадках трансплантація волосся неможлива?

– Це загальнохірургічні показання – діабет, наявність пухлин, захворювання крові, анемії, гострі інфекційні захворювання.

Десять міфів про волосся, в які жінки продовжують вірити

Міфи і правда про втрату волосся

  • Чоловіки лисіють частіше, ніж жінки. Це міф. Частота звертань до нас однакова в обох статей.
  • Облисіння провокує високий рівень тестостерону. Не обов’язково. Ріст волосся регулюється багатьма факторами.
  • Випадіння волосся зупинити важко. Ні, не важко, але потрібно працювати з цим індивідуально.
  • Корисно пити пивні дріжджі для покращення росту волосся. Це міф. Пивні дріжджі – це група вітамінів В, що може повпливати, але таки все має бути в комплексі, лише вони самі по собі не спрацюють.
  • У молодих людей волосся не повинне випадати. Повинне, адже це нормальний фізіологічний процес.
  • Стрес провокує облисіння. Це правда.
  • Масажі та маски – ефективний спосіб пришвидшити ріст волосся. Пришвидшити ні, але доглядові процедури покращують стан шкіри голови та кровопостачання, що дуже добре впливає на загальний стан волосся.
  • Часте миття голови призводить до випадіння волосся. Опосередковано, можливо, так. Зараз у більшості шампунів багато шкідливих складників, що впливають на стан шкіри голови.
  • Безсульфатні шампуні – найкращі. Так.
  • Домашні маски з коньяком, перцями, медом та яйцями допоможуть від випадіння волосся. Допоможуть покращити стан шкіри голови. Знову ж таки, це все потрібно підбирати індивідуально.
  • Сонце пошкоджує волосся. Так. Так само як і низька температура.
  • Фарбування може стати причиною облисіння. Не зустрічав, щоб волосся випало після фарбування безпосередньо, але сам хімічний процес доволі агресивний, якоюсь мірою шкідливий.

Розмову з лікарем також можна СЛУХАТИ В ПОДКАСТІ:

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook