Здоров'я та краса Краса

До чого призводить неправильне підстригання нігтів

Кожна жінка бажає, щоб її нігті були міцними і красивими. Правильний догляд за ними передбачає виконання нескладних, але регулярних дій. Однак далеко не всі знають, як правильно підстригати нігті і до чого призводять неправильно проведені процедури. Читайте далі!

У 2010 році хірурги Іван Журило і Валерій Литовка провели дослідження, вивчивши історії хвороб 329 пацієнтів клініки. Результати змушують задуматися.

Виявилося, що врослі нігті — це досить поширене явище. До 10% пацієнтів скаржилися на набряклі пальці рук або біль в ступнях при ходьбі — наслідки вростання нігтьових пластин.

Онихокриптоз — це наслідок зміни напрямку росту нігтьової пластини. Ніготь росте убік, деформується і проникає в м’які тканини нігтьового валика, викликаючи запалення. Хтось намагається лікуватися самостійно: обрізає кути нігтя, а зверху ще й накладає мазь Вишневського. Категорично не можна цього робити! Таке самолікування загрожує ускладненнями: від зростання запалених тканин до гнійного запалення кістки (остеомієліту) і навіть гангрени. Все це в результаті може привести до ампутації нігтьової фаланги.

Етап 1. Підготуйте нігті

Що буде, якщо спробувати відрізати шматочок картопляних чіпсів манікюрними ножицями? Чіпси зламаються. Щось схоже може статися і з нігтями, особливо на ногах. Щоб кальциновані нарости не тріснули, перед стрижкою нігтів замочіть руки і ноги на кілька хвилин в теплій воді.

Етап 2. Підготуйте інструмент

При стрижці нігтів можна випадково пошкодити кутикулу або бічний валик — буде краще, якщо до цього моменту на лезах не залишиться бактерій. Обов’язково дезінфікуйте ножиці або кусачки. Для цього занурюйте їх на 10 хвилин в спирт або хоча б мийте в теплій воді з милом.

Етап 3. Підготуйте місце для стрижки

Навряд чи вам сподобається наступати на розкидані всюди нігті, прогулюючись босоніж по квартирі. Та й перед гостями соромно. Тому перед стрижкою підсовуйте під ступню/долоню рушник. Ну або відразу відро для сміття.

2. Робіть це регулярно

В середньому, людський ніготь відростає на 1 мм в тиждень. Але потрібно розуміти ще дещо:

  • На ногах нігті можуть рости вдвічі повільніше, ніж на руках.
  • Швидкість росту нігтів у кожної людини індивідуальна.

Тому періодичність стрижки доведеться визначати самостійно. Орієнтуйтеся на так звану лінію посмішки — межу, за якою ніготь перестає прилягати до шкіри. За цією лінією залишайте приблизно 0,5–1,5 мм нігтьової пластини.

3. Підтримуйте правильну форму нігтя

Вріс ніготь

Вважається, що на руках кінчикам нігтів потрібно надавати овальну форму, а на ногах просто зрізати по прямій. Але не все так просто. Насправді, кінчик нігтя може бути і прямим, і овальним. Кому як подобається. Головне – залишайте бічні краї прямокутними. Якщо ви закруглите нігтьову пластину за “лінією посмішки” , вона почне розширюватися і врешті-решт вросте в бічні валики.

нігті

4. Підпилюйте краї

Зазубрені або сколоті краї легко чіпляються за одяг та інші предмети. Один необережний рух — і пів нігтя зірвано. Тому краще відразу згладжувати кінчик нігтьової пластини пилочкою.

Джерело

Дата публікації: 23.04.2019 img Поділитися