Здоров'я та краса Консультація лікаря

Гістероскопія перед вагітністю: кому потрібна і як відбувається?

Гістероскопія – один із найсучасніших методів діагностики і лікування багатьох “жіночих” захворювань. Кому вона показана, як відбувається і через скільки часу після гістероскопії можна планувати вагітність, розповідає гінеколог.

Розповідає і розвінчує міфи фахівець МЦ “Боголюби” Ореста Марищук.

Що таке гістероскопія і які є покази до її проведення?

Гістероскопія – це водночас метод і діагностики, і лікування. Це огляд порожнини матки під збільшенням з метою візуалізації поліпів, гіперплазії, субмукозних (підслизових) вузлів, синехій (злук), аномалій розвитку матки (наприклад наявність внутрішньоматкової перетинки, яка створює дві порожнини матки і унеможливлює розвиток вагітності) тощо. Під час гістероскопії можна не тільки виявити проблему, а й здійснити хірургічне втручання, якщо це потрібно.

Чи можна поєднати діагностичну і лікувальну гістероскопію?

Так, це можливо; спершу робиться діагностична гістероскопія, із взяттям прицільної біопсії, а тоді лікувальна. При видаленні великих субмукозних вузлів, розтині товстої внутрішньоматкової перетинки, неплідді гістероскопію можуть поєднувати із лапароскопією.

Кажуть, що перед вагітністю не бажано робити гістероскопію. Це правда?

Гістероскопія призначається лише за наявності чітких показів до цього втручання. Якщо жінка упродовж року відкритого статевого життя не вагітніє у зв’язку з тим, що існує проблема в матці, тоді діагностична та лікувальна гістероскопія здійснюється обовязково!

Чи може гістероскопія призвести до безпліддя?

Ні, це міф. Навпаки, після гістероскопії жінки, зазвичай, досягають бажаної вагітності.

Які переваги гістероскопії перед іншими методами?

Гістероскопія – це більш точний метод, як діагностики, так і лікування. Наприклад, діагностичне вишкрібання порожнини матки кюреткою здійснюється, по суті, всліпу. Кюреткою неможливо забрати субмукозні вузли. Щодо поліпів, то під час вишкрібання є високий ризик неповного видалення поліпу і рецидиву захворювання. Натомість, при гістероскопії ми бачимо на екрані всю порожнину, можемо прицільно взяти біопсію і видалити патологічне вогнище.

Як потрібно готуватися до гістероскопії?

Перед гістероскопією проводиться огляд на гінекологічному кріслі, беруться мазки на атипові клітини, на ступінь чистоти, проводиться УЗД, розгорнутий аналіз крові, коагулограма, визначається група крові, перевіряється кров на гепатити В і С, СНІД, сифіліс. У переддень і зранку перед процедурою здійснюється очищення кишківника.

Як почувається жінка після гістероскопії?

Гістероскопія не є тривалою і проводиться під загальним знеболенням. Після гістероскопії жінки зазвичай почуваються добре. У день проведення гістероскопії пацієнток уже відпускають додому.

У перший день можлива незначна слабкість, сонливість. Упродовж 10–12 днів після гістероскопії можливі незначні мажучі виділення. Це є нормою, адже ендометрій епітелізується.

Через скільки часу після проведення гістероскопії можна планувати вагітність?

Усе залежить від причини гістероскопії. Зазвичай жінці можна вагітніти через два-три місяці. Але якщо проблема серйозніша і потребує тривалішого лікування, то з вагітністю варто зачекати до півроку, а іноді і довше.

Чи є протипокази до проведення гістероскопії?

Так, протипокази існують. До них належать:

  • профузна маткова кровотеча
  • рак шийки матки
  • вагітність
  • гострі запальні захворювання жіночих статевих органів
  • інфекційні захворювання (грип, ангіна, пневмонія, пієлонефрит тощо).

МЦ “Боголюби”

Луцький р-н, с. Тарасове, вул. Лісова, 1б

тел.: (0332) 20-07-02

(099) 44-55-404

(067) 851-79-38

e-mail: [email protected]

Сайт: bogolybu.com.ua

Дата публікації: 27.09.2019 img Поділитися