Вправа «Айсберг гніву»: як швидко позбутися від негативних емоцій

Кожен з нас хоча б раз у житті помічав, як легко наша свідомість перемикається з позитивного мислення на негативний, і як важко буває повернутися до першого. У такі моменти завжди потрібно пам’ятати про те, що як би важко не було «підняти руки» і витягнути себе з безодні негативних емоцій і думок, це можливо.

Як саме – розповідає блогер, коуч, телеведуча і творець гри виконання бажань «Привіт, Всесвіт!» Ліля Правда.

Вправа «Айсберг гніву» – що це таке?

Однією з класичних вправ для боротьби з негативом є «Айсберг гніву», яку розробила психолог Ешлі Ліпман. Її сенс полягає в тому, що будь-яку негативну ситуацію або стан, які трапилися з вами, слід представляти як верхівку айсберга, а її причини – як його нижню, наймасивнішу частину. Однак важливо відзначити, що найчастіше для боротьби з негативом однієї такої вправи недостатньо, і для його повного усунення краще поєднувати відразу кілька методик. Але якщо ваша задача – найбільш швидке позбавлення від негативної енергії, кращого інструменту, ніж вправа «Айсберг гніву», вам не знайти.

Image

Інструкція по виконанню

Подумайте про те, як ви будете ставитися до негативної ситуації через час

Наприклад, хтось накричав на вас з сусіднього автомобіля і повів себе дуже некультурно. Після цього ви розсердилися, якщо ви не винні в події. Вас все дратує, на душі дуже неприємно. Але уявіть, що ви будете відчувати з цього приводу завтра, через тиждень, через місяць? А через рік? Відчули, як знизився градус гніву всередині? Тоді йдемо далі.

Обчисліть джерело негативу і позбудьтеся від нього

Всі ситуації, які привносять у ваше життя енергію зі знаком «мінус», дуже індивідуальні. І якщо ця ситуація все-таки відбулася, насамперед потрібно зрозуміти, в чому полягає причина негативних емоцій і позбутися від них. Злість, відчай, гнів – все це можна порівняти з частиною айсберга, яку видно на поверхні океану. Але під нею ховається інша, більша частина: та причина або сукупність причин, які викликали ці емоції. Потрібно спокійно розкласти те, що сталося у себе в голові і з точністю зрозуміти, що або хто викликав даний негативний стан. Тільки тоді, коли ви на сто відсотків упевнені в зробленому висновку і в тому, що це не ваше імпульсивне рішення, слід приступати до усунення першоджерела негативних емоцій і думок.

Image

Важливо усвідомити, що якщо позитивні емоції дають нам енергію, то негатив її «висмоктує». У сучасному світі будь-якій людині потрібно багато енергії: вдома, на роботі, для зустрічей, занять спортом і на час з самим собою. Якщо при цьому ви зациклилися на негативних емоціях, велика частина вашої енергії йде в нікуди, і в підсумку її просто не вистачає на досягнення поставлених цілей. Ви перетворюєтеся в озлоблену, втомлену і апатичну людину, у якої немає сил ні на що.

Компенсуйте негатив позитивом

Коли ви позбулися причини негативних емоцій і усвідомили, що вони висмоктують з вас багато енергії, варто додати в своє життя позитиву. Займіться тією справою, яка напевно подарує вам позитивні емоції: подивіться фільм або прочитайте книгу, яка надихне вас і зарядить енергією. Зробити перший крок на шляху до кращого світогляду завжди важко, але тільки ви самі можете налаштувати себе на це.

Якщо ви зрозуміли, що відчуваєте негативні емоції через вашу близьку людину, чоловіка або дітей, які на щось зляться або ображаються, не варто відразу ж приймати це на свій рахунок і переймати їх емоції. Найчастіше через внутрішню уразливість і імпульсивність ми можемо перенести свої емоції на інших людей, не бажаючи їм зла. Тому не варто приймати будь-які крики, озлоблення і докори близько до серця – краще спробуйте прояснити причину негативу і діяти виходячи із зроблених висновків.

Image

PS:

Всі відомі методики щодо позбавлення від негативних емоцій дуже індивідуальні. Ви можете випити склянку води, і це вже вам допоможе, а можете пройти повноцінний курс лікування у психотерапевта і так і не позбутися від виниклих проблем. Для кого-то досить пропрацювати ситуацію один раз, а кому-то потрібен цілий комплекс вправ. Але це зовсім не означає, що потрібно опускати руки і переставати працювати зі своїми емоціями – як раз навпаки!

Шукайте свій індивідуальний підхід до ситуації, використовуйте комплексні методи і не пускайте запущений процес відновлення на самоплив. Пам’ятайте: чим довше ви терпите вплив негативу, тим складніше з нього вибратися.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook