Чебрець має лікувальні та оздоровлювальні властивості. Застосовують як відхаркувальний засіб у разі бронхітів та інших захворювань верхніх дихальних шляхів, як болезаспокійливий у разі радикуліту, невриту, як протиглисний, як антисептичний засіб для дезінфекції ротової порожнини.
Чебрець зміцнює організм у разі безсоння, розумової перевтоми. Застосовують проти задишки, бронхіальної астми, шлункових захворювань, геморою, захворювань суглобів.
Рекомендується ця трава і для лікування алкоголізму.
Травознай Іван КАЛІНІЧЕНКО радить приготувати таку суміш: 4 частини чебрецю та 1 частину полину. 1 ст. ложку суміші варять 5 хв у 250 мл води. Вживають по 1 ст. ложці тричі на день протягом двох-трьох місяців.
У результаті лікування швидко зникають напруга та неприємні відчуття в руках, ногах, серці. У багатьох хворих уже після двотижневого вживання цього відвару з’являється байдужість до алкоголю, а в деяких – огида.
Чай із чебрецю (1 ст. ложка на 1 л окропу) приймайте за поганого травлення, здуття, а також як кровоочисний та легкий сечогінний засіб. Денна доза – 1–2 скл. чаю.
За простатиту, імпотенції 1 ст. ложку висушених квіток чебрецю заваріть у склянці окропу, як чай. Приймайте по 1–2 ст. л. 5–6 разів на день за півгодини до їди. Курс лікування – 3–6 місяців.