За словами митрополита Луцького та Волинського Михаїла, у цей піст маємо відновити зв’язок зі Всевишнім. Бо й саме слово «релігія» латиною означає «відновлення зв’язку»: нас із Богом і нас між собою, хто вірує в Бога. Мета Великого посту – змінити своє життя, стати кращим, «доробити себе», старатись уникати гріхів. У кожного – свої вади, над якими треба попрацювати: забагато говориш – стримуй язика, забагато їси – стримай черево… І при цьому не дивися на чужі гріхи, щоб не жити ними. Більше дивімося на добрі вчинки інших. Бо, як сказано у Святому Письмі, «де скарб ваш, там і серце ваше».
На превеликий жаль, засоби масової інформації дають нам дуже поганий приклад: для них, бачте, розповісти про добро, про чиїсь хороші справи – «нецікаво», а про зло, про чужі падіння – «рейтингово».
У православних же християн Великий піст має бути постом позитиву, хорошого настрою. Працюймо з радістю! Живімо радісно! Шукаймо радісне! Щоб зі сокрушенним серцем трудячись над своїми хибами, бачити радість Господнього світотвору, Його ласки до нас. Щоб у радості духовній зустріти Великдень.
Маємо любити життя, у різних його проявах, але – життя в Бозі, життя з Богом. Тоді будемо щасливими, незалежно від дати народження. Якщо Бог у серці – ми не старіємо душею.
Каємось, виправляємось – і Творець буде нас підтримувати. Має бути у християн тільки добре і дуже добре. Як казали древні, третього не дано. Усміхаймося, браття і сестри: у нас Великий піст.