Здоров'я та краса Консультація лікаря

У жовтні в Україну прийде грип. Яким він буде і як захиститися, консультує імунолог

Коли чекати цьогоріч епідемії грипу, як від неї захиститися та на інші актуальні запитання відповідає лікар-імунолог.

Усе про грип у 2018-2019 році розповідає у своєму блозі лікар-імунолог Ірина Цимбалюк:

“За останні три тижні мені надійшло безліч повідомлень на тему: коли чекати на ГРИП в цьому році, яка вакцина буде найбільш доречною в 2018-2019 році”. І лікар вирішила дати відповіді на ці актуальні запитання.
“В 2018-2019 в Україні будуть присутні три штами віруса : Колорадо, Мічиган, Сінгапур”.

За даними МОЗУ, епідсезон захворюваності на грип розпочнеться з жовтня 2018 року та триватиме до травня 2019 року.

“На сьогодні оновлений штамовий склад затверджено для 4-х вакцин проти грипу, – провадить лікар. – Вартість 1 дози вакцини, що захищає від грипу упродовж усього сезону, складатиме близько 200 гривень.

Вакцини проти грипу:

  • ІНФЛУВАК® (INFLUVAC®) ВАКЦИНА ДЛЯ ПРОФІЛАКТИКИ ГРИПУ, ПОВЕРХНЕВИЙ АНТИГЕН, ІНАКТИВОВАНА, виробник Абботт Біолоджікалз Б.В., Нідерланди;
  • ІНФЛУЕНЗА ВАКСІН, виробник Хуалан Біолоджікал Бактерін Ко., Лтд., Китай;
  • ДЖІСІ ФЛЮ / GC FLU ВАКЦИНА ДЛЯ ПРОФІЛАКТИКИ ГРИПУ (РОЗЩЕПЛЕНИЙ ВІРІОН, ІНАКТИВОВАНИЙ), виробник Грін Кросс Корпорейшн, Корея;
  • ВАКСІГРИП / VAXIGRIP СПЛІТ-ВАКЦИНА ДЛЯ ПРОФІЛАКТИКИ ГРИПУ ІНАКТИВОВАНА РІДКА, виробник Санофі Пастер, Франція”.

Більше ви можете прочитати тут:

Імунолог наголошує: “Вакцинація – найнадійніший спосіб захистити себе від грипу! Щеплення це дуже хороше і правильне рішення! Та й займає дуже мало часу!

На здоров’я щеплення ніяк не впливає. У перший тиждень після щеплення інколи з`являються легкі симптоми грипу. Це свідчить про те, що формуються антитіла. У моїй практиці негативних чи побічних дій на вакцину не було.

Вакцини для дітей і дорослих одні і ті ж, тільки дози різні! Дітей можна вакцинувати з 6 місяців. Робити щеплення також можна мамам, які годують грудьми. Діти до 9 років, які раніше не були щеплені або не були інфіковані грипом, повинні бути щеплені два рази з інтервалом не менше ніж 4 тижні у вищезазначеній дозі”.

Дата публікації: 25.09.2018 img Поділитися