Старовинні гуцульські рецепти від кашлю

Народна медицина й досі є повноцінною зброєю у лікуванні багатьох захворювань. Наприклад, від бронхіту, застуд, кашлю травознаї пропонують ці засоби. Збережіть, щоб не загубити!

Малина лісова. Лікарська, харчова і медоносна рослина. Сушені плоди застосовують у науковій медицині, а листки, квіти та корені рекомендують народні цілителі. Народна медицина використовує цю рослину дуже широко. Вважається, що листя малини має в’яжучі, протизапальні, антитоксичні, кровоспинні та кровоочисні властивості. Настій листків п’ють при захворюваннях органів дихання, кашлі. А настій квіток приймають внутрішньо проти гарячці.

При хронічному бронхіті допомагає чай з пагонів малини звичайної: жменю пагінців залити 1 л води, кип’ятити на малому вогні 4 години, процідити. Пити потроху, але часто протягом дня.

Настій сушених листків. 2 столові ложки сировини на 200 мл окропу, настоюють 15-20 хвилин, проціджують. Приймають гарячим по 2 склянки за один прийом як потогінний засіб.

Настій листків. 2 столові ложки сухих листків на 500 мл окропу,  настоюють 2 години, проціджують. Приймають по 0,5 склянки 4 рази на день до їжі.

Настій квіток. 20 г сировини на 200 мл окропу. Приймають по 1 столовій ложці 3-4 рази на день.

Мирт звичайний: 200 г свіжих гілочок з ягодами та листям залити 2 літрами червоного вина. Проварити 10 хвилин, не проціджувати. Пити по 1 столовій ложці 3 рази на день. До речі, знахарі настій плодів мирту на червоному вині використовують як еліксир, який продовжує життя та дарує здоров’я.

Перед застосуванням будь-яких засобів народної медицини проконсультуйтеся з лікарем!

Джерело

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook