підліток

У підлітків мода на психологів: що варто знати батькам

Сучасні підлітки часто непогано обізнані у сфері психології, щоправда, іноді самі собі ставлять діагнози та розлади, та й не се можуть розповісти батькам. Із психологом усе інакше.

Нещодавно почула таку фразу від батька підлітка: “А ви знаєте? Зараз у підлітків бум на психологів! Це модно!”

Я інакше бачу цю ситуацію, бо з ними працюю, спілкуюся, стикаюся з їхнім внутрішнім світом.

У своїй практиці я зустрічаю багато усвідомлених і батьків та підлітків, які мають розуміння, як розв’язувати внутрішні проблеми. Чітке розуміння: якщо болить зуб – йду до стоматолога, якщо є внутрішній дискомфорт, конфлікти, проблеми у стосунках – до психолога. І самі себе вони не лікують і не чекають на найкращий момент.

Хочуть жити прямо зараз ДОБРЕ І КОМФОРТНО! Готові розв’язувати проблеми, змінюватися – вони адаптивні! Це чудова і вкрай необхідна якість у світі, що стрімко змінюється!

Хочу сказати, що сучасні підлітки часто непогано обізнані у сфері психології, (інтернет допомагає), правда, іноді самі собі ставлять діагнози, розлади, соціофобію… Таким способом хочуть ідентифікувати свою проблему, щоб її можна було вирішувати…

Отут психолог і допомагає! Дослідити, діагностувати цей дискомфорт, пояснити що зараз відбувається, допомогти побачити ситуацію з різних сторін та різних кутів, допомогти стабілізувати емоційний стан, зняти тривогу, прожити складні ситуації та багато іншого.

“Весь час в телефоні”: чи варто забирати у підлітка смартфон

Підлітки не все можуть розповісти батькам

Крім того, потрібно враховувати, що у підлітків є така потреба – багато говорити про себе, це і на краще! Тому що промовляючи, стає легше і зрозуміліше самому. Але не всім (з різних причин) вони можуть поділитися з батьками та друзями. А психологу можуть довірити, це інший дорослий, який завжди на його боці, вміє підтримати, допоможе знайти ресурс для нормалізації ситуації і так! – розмова суворо конфіденційна!

Психолог працює безоціночно, без осуду, приймаючи людину такою якою вона є, допомагаючи побачити які хибні установки та переконання заважають, знає як з цим працювати, дбайливо допомагаючи вбудувати зміни в життя клієнта, і в результаті – допомагаючи почуватися добре!

Не варто чекати, що все мине саме, як правило, одна проблема тягне за собою іншу, і розмотувати цей клубок потім буде складніше і довше.

Авторка – психологиня Юлія Кирилина

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook