
У папері, тирсі чи цибулинні? Як зберегти яблука до весни
Це тільки на перший погляд здається: склав яблука акуратно в ящик – і готово. Де там! Щоб їсти яблука всю зиму і весну, треба знати кілька секретів їхнього зберігання.
- Як довго зберігатимуться яблука, безпосередньо залежить від їхнього сорту. Яблука різних сортів бажано зберігати окремо. Краще також сортувати яблука за розміром: окремо великі, середні і дрібні.
- Збирати плоди треба тоді, коли щойно почали опадати здорові стиглі яблука по 5–6 штук на день. Знімати яблука треба тільки в суху погоду. Не відривати від яблука плодоніжки, не витирати з яблук природний восковий наліт (матову плівку), не кидати.
- Зібрані яблука треба відразу поставити у прохолодне приміщення, а через 2–3 тижні дістати і посортувати. За цей час проявляться ознаки можливих дефектів. Яблука треба перебрати і відібрати тільки ті плоди, які здорові і не мають механічних ушкоджень, краще – з плодоніжками.
- Укладати яблука треба плодоніжками догори в один або два шари, щоб зручно було спостерігати за ними у процесі зберігання. Якщо насипати повний ящик або коробку, при появі хоча б одного гнилого яблука процес швидко поширюватиметься на інші плоди.
Щоб плоди не торкалися один до одного, їх можна пересипати: промитим і висушеним піском із додаванням попелу; цибулинням; торфом; мохом; листям; стружкою і тирсою дерев листяних порід.

