Дача – не вирок! Проведи час із сім`єю, а в роботі допоможуть технології!

Як правильно колоти дрова? Хочеш справитись швидше? Лякає думка про заготівлю дров на зиму? Читай статтю, ми допоможемо!

Ви маєте дачу і вам подобається проводити свій вільний час саме там, не зважаючи на пору року? Можливо, у цей складний час пандемії замислюєтесь над тим, що краще перезимувати за містом? Напевне, це непогана ідея. Але хай там як, останнє тепло поступово залишає нас. Попереду осінні та зимові холоди і щоб комфортно зимувати прийдеться попрацювати.

Напевне ви, як дбайливий господар, запаслись дровами, отже їх прийдеться колоти та різати. Як це можна робити зручно та швидко, ще й при цьому зберегти час на відпочинок? Ми спробуємо допомогти вам порадами.

Як наколоти дров швидко і легко

Чим колоти дрова?

Цю процедуру можна виконати власноруч. Щоб перетворити купу чурок на деревину, готову для опалювання, треба мати гідний інструмент:

  • сокиру;
  • ручний колун;
  •  механічний дровокол;
  • гвинтовий електричний дровокол;
  • рейковий дровокол;
  • гідравлічний дровокол.

Як колоти дрова власноруч

Для того, щоб справа ладналась і не втомлювала, треба притримуватись деяких правил:

  1. Оберіть рівне та достатнє для вільних рухів місце, це буде ваша робоча зона.
  2. Розташуйте перед собою чурку.
  3. Займіть стійке положення: ноги на ширині плечей.
  4. Захопіть топорище робочою рукою, а іншу розташуйте ближче до леза і занесіть сокиру над тим плечем, рука якого утримується біля леза.
  5. Прицільтеся так, щоб не потрапити у сук.
  6. Нанесіть удар, переміщуючи руку від леза вниз.

Новачкам порада − спочатку «потренуватись» перед екраном, спостерігаючи за роботою професіоналів.

Для розколювання маленьких полін можна застосовувати ножний механічний дровокол. Він працює за допомогою педалі, яка при натисканні ногою просуває їх до леза, яке розколює його навпіл. Хоча на перший погляд ця робота легша за махання сокирою, але слід розуміти, що велику кількість дров таким приладдям не здолати. Воно виручить, якщо вам необхідно підсмажити щось, або розтопити баню.

Для важких колод в господарстві застосовують колун. Принцип застосування колуна такий самий, як і сокири, але він значно масивніший, тому, щоб працювати з ним треба мати міцне здоров’я.

В цій справі є ще декілька важливих моментів:

  • лезо знаряддя повинно бути гострим;
  • привчати себе до такого навантаження краще поступово, працюючи по півгодини щодня і набуваючи необхідний навик.

А тепер спробуйте-но уявити скільки необхідно зусиль та часу, щоб задовольнити дачні потреби в дровах: опалювання, баня, барбекю. Але ж у дачному господарстві без цього нікуди! Для прикладу, для опалювання площі у 100 м.кв. треба 8 тон дуба! Якщо ви навіть фізично відчуваєте дискомфорт від майбутнього навантаження, наступна інформація саме для вас.

Як наколоти дров швидко і легко

Добре, що ми живемо у час технологій! Немає нічого простішого, як змусити працювати замість себе когось. І цей «хтось» − верстат.

На жаль, для пересічного господаря недоступний агрегат, за роботою якого залишилось тільки спостерігати. Допомагати йому прийдеться, але ця процедура не буде важкою ані для жінки, ані для літньої людини, що ж казати про чоловіка.

Господар, який придбає таку техніку, отримує багато бонусів:

  • величезну потужність та продуктивність, такий верстат здатний наколоти потрібну кількість дерева за незначний час, за допомогою деяких моделей, можна забезпечити дровами великі господарства (фермерські, комунальні і т.д.);
  • мінімальне застосування особистих зусиль, і максимальне їх полегшення, тут навіть нахилятись дуже непотрібно, бо колун можна встановити на бажану висоту;
  • легкість у застосуванні, щоб заготовляти поліна таким колуном не потрібно мати особливі навички, достатньо діяти згідно інструкції;
  • безпечна експлуатація, верстат обладнаний усіма необхідними для цього механізмами.

Як працюють дровоколи

Принцип, за яким працюють гвинтовий та гідравлічний верстати, не складний: чурку кладуть на стіл між ріжучою частиною та розколювальним механізмом. Далі запускаються механізми агрегату, під дією яких вона ділиться на декілька частин. Але сам технологічний процес значно відрізняється.

Гвинтовий колун

У цьому агрегаті колоду завжди кладуть не в довжину, а в поперек, при цьому її необхідно підтримувати руками. Тут ріжуча частина становить собою металевий конус с загостреною верхівкою, тому пристрій називають конусним. При запуску двигун починає обертати цей гвинт, який па швидкості врізається в чурку, яку майстер тримає руками, і розколює її на 2 частини. Далі ці половинки ділять таким же чином. Такий верстат виконує вертикальний розкол.

Рейковий колун

Цей дровокол має більшу силу розколювання, ніж у гвинтового. Він просто сконструйований, та легко обслуговується. Одночасно швидкість розтину чурок доволі висока, тому він вважається продуктивним. Є моделі з мережевим двигуном, а також з бензиновим.

Гідравлічний колун

Пристрій має гострий ніж на кшталт леза сокири. Після вмикання електричний двигун призводить в рух гідроциліндр, який із великою силою наштовхує колоду на ніж. Слід зазначити, що ця сила варіюється від 4 до 20 тон та здатна з легкістю колоти півметрові дубові колоди. Цей верстат може здійснювати як вертикальний, так і горизонтальний розкол. Горизонтальні моделі відносять до побутового класу, а вертикальні – до професійного та напівпрофесійного. Також окремі моделі професійного класу мають універсальну конструкцію, яка дозволяє встановлювати положення розколу в залежності від потреб. Таке обладнання відрізняється високою ціною.

Це треба знати, щоб вдало колун обрати

Головна характеристика колунів – сила розколу, або робочий тиск. Вона вимірюється тонами. В приладах різного класу вона різна:

  • побутові – до 5 тон, ними можна колоти м’які породи дерев, наприклад: липу, тополю та ін.;
  • напівпрофесійні – від 5 до 7 тон, для твердої деревини та великих колод;
  • професійні від 7 до 25 тон можуть впоратись із твердими вологими породами будь-якого розміру.

Таким чином, маємо підвести підсумки та розділити плюси та мінуси дровозаготовчих верстатів, які допоможуть вибрати найпотрібніший.

  1. Конусний.

+: найдешевший вид електричних колунів. Він компактний, надійний, простий в обслуговуванні, має реверсну функцію;

-: невелика сила розколювання, розколює чурку лише навпіл, тому маніпуляцію для розколу на 4 частини треба повторювати; не призначений для товстих та довгих колод, тому не підійде для великих господарств; існує небезпека травмування.

2. Гідравлічний

+: має дуже високу потужність, силу розколювання та відповідну продуктивність; коле хрестоподібним ножем, безпечний, тривалий строк експлуатації;

-: складний ремонт, велике енергоспоживання, необхідність міняти масло гідравлічного насосу, великі габарити, висока ціна;

3. Рейковий.

+: проста будова, невелике енергоспоживання, велика продуктивність та швидкість операцій, наявність моделей як з електричними, так і з бензиновими двигунами;

-: середня сила розколу, вірогідність отримання травми.

Резюмуючи наведене, можемо зробити висновок: щоб зберегти здоров’я і час на заготівлю дров, який можна витратити на відпочинок, не скупіться на придбання вправного помічника. Він служитиме вам довгі роки, а ваша дача завжди буде теплою.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook