Дім Майстер-клас

Як правильно сушити і прати пуховик. Хімчистка вам не знадобиться!

Пуховик – це один з найбільш популярних видів зимового одягу. Але що робити, якщо зима закінчилася, і непогано було б освіжити його зовнішній вигляд, почистити або вивести плями?

Прати вдома, звичайно, можна, і навіть потрібно. Але для цього потрібно знати все про можливі наслідки невдалого прання пуховика, щоб пізніше їх уникнути.

Отже, головною проблемою може бути поява розводів. Характерним є те, що розводи можуть бути різними, як і причини їх появи.

Які бувають розводи після прання, і що може послужити причиною їх появи:

1. Білі розводи. Такі плями з’являються, якщо ви “переборщили” з миючими засобами. Залишки порошку залишаються у швах і у наповнювачі, внаслідок чого і проявляються білі плями. Особливо помітними вони будуть на куртках темних відтінків;

2. Жовті розводи. Цей тип плям на пуховику проявляється при неправильному сушінні. Якщо ви не збиваєте періодично пух в куртці під час сушіння, то він сохне нерівномірно, а зайві випаровування вологи в деяких місцях і залишають жовті розводи.

Тепер стало ясно, що збитий пух – це далеко не всі наслідки невдалого прання і сушіння вашого улюбленого пуховичка. Далі ми будемо розбиратися, як не перучи почистити пуховик та які існують правила прання і сушіння курток з пуху.

Як позбутися від плям на пуховику без прання

Що робити, якщо ви поставили одну невеличку плямочку, але на видному місці? Не прати ж тепер через це пуховик повністю. Та й, взагалі, для деяких моделей курток на пуху не рекомендується контакт з водою в принципі.

Для того щоб, не перучи почистити пуховик від звичайного бруду вам потрібно приготувати розчин з теплої води і спеціального миючого засобу. Потім візьміть щіточку і обробіть місце забруднення. А потім, за допомогою м’якої вологої ганчірки ретельно видаліть залишки розчину.

Якщо ви примудрилися поставити на куртку жирну пляму, то вашим рятівником стане оцет. Змішайте 1 столову ложку оцту і 0,5 столової ложки солі. Отриману суміш розведіть в 0,5 літрах води.

Почистіть пляму цим розчином, а потім видаліть його залишки за допомогою ганчірки, змоченої у звичайній воді. Таким же способом можна видалити плями на комірі та манжетах.

Ще однією проблемою є хутро на куртці. Якщо воно натуральне, то прати його у воді протипоказано: воно зіб’ється, і буде виглядати облізлим. Як же повернути йому первісну пухнастість? У цьому немає нічого складного – просто ретельно розчешіть його гребінцем або щіткою. І ось, комір вже як новенький!

Ручне прання пуховика

Щоб випрати пуховик без розводів, слід дотримуватися кількох правил:

  1. Періть всі частини пуховика, які відстібаються, окремо;
  2. Не варто намагатися віддерти від пуховика відстібні, на ваш погляд, частини, які насправді таким не є. Це відноситься до комірця і накладних манжет. Перш ніж прикладати силу, придивіться, може, вони пришиті;
  3. Не варто прати пуховик при високих температурах.

Отже, візьміть великий тазик і налийте туди води. Окреме питання стосується того, у воді якої температури потрібно прати пуховик. Температура не повинна бути вища ніж 40 градусів.

Якщо ви перете білий пуховик, то допускається підвищення температури до 50 градусів. Але не вище! Не рекомендується використовувати пральний порошок. Причина проста – буде багато піни, і ви будете довго і нудно її виполіскувати.

Сам процес прання слід почати з «проблемних» місць. До таких належать комір, манжети, кишені, лікті. Не забудьте приділити увагу швам, туди теж забивається багато бруду.

Для ефективного виведення плям потріть ці місця жорсткою щіткою з милом, а потім змийте його залишки теплою водою. А ось після основного прання можете прополоскати вашу курточку у воді з додаванням кондиціонера для м’якості.

Як сушити пуховик після прання

Важливим є і процес сушіння пуховичка. Через неправильне просушування, на тканині можуть з’явитись жовті розводи або пух так і залишиться збитим в грудку. Для того щоб уникнути різних негативних наслідків, сушіть ваш пуховик виключно у вертикальному положенні.

Варто також прибрати його подалі від опалювальних приладів. Не слід виставляти пуховик на сонце для того, щоб він швидше висох. Краще він буде сохнути тиждень, ніж ви його викинете, правда?

У процесі сушіння також необхідно періодично струшувати куртку. Тоді пух буде краще сохнути і не зіб’ється в одному місці.

Як збити пуховик після прання

В процесі прання пух в куртці однозначно трохи зіб’ється. І тут є маленька хитрість, яка допоможе вам розпушити пух в пуховику після прання. Для того щоб повернути пуховичку первісний вигляд вам знадобляться тенісні або силіконові м’ячики. Так-так, саме звичайні м’ячики!

Отже, візьміть кілька м’ячиків і покладіть їх разом з випраним пуховичком в пральну машинку. Потім запустіть режим віджиму. Включіть просто віджим, без полоскання. У разі необхідності таку процедуру можна повторити знову.

Можна розпушити пуховик і вручну, але це більш важкий процес. Для цього вам потрібно ретельно збити кожну клітинку пуховика, розділяючи при цьому грудочки пуху. У весь час сушіння пуховик потрібно періодично збивати як подушку.

Якщо ви помилилися, і в результаті у вас замість пуховика вийшов один великий клубок пуху, то не впадайте у відчай. З такою проблемою у хімчистці вам завжди зможуть допомогти!

Дата публікації: 01.03.2019 img Поділитися