Сидяча робота, пасивний спосіб життя, нерегулярне та неправильне харчування та постійні стреси супроводжують нас чи не щодня. Усе це створює ідеальні умови для розвитку проктологічних захворювань, найпоширенішим із яких є геморой.
«За статистикою одними з найпоширеніших хвороб є геморой і анальна тріщина, з ними стикаються близько 40% людей, – розповідає лікар-проктолог Роман АНТОЩУК. – Насправді ця цифра може бути ще більшою, адже далеко не кожен хворий звертається до лікаря-проктолога».
Геморой, як пояснює лікар, – це утворення венозних (гемороїдальних) вузлів унаслідок застою крові в судинах прямої кишки. У міру загострення це захворювання супроводжується запальним процесом, різким болем, періодичними кровотечами, проблематичним випорожненням та значним обмеженням рухливості в ділянці тазу. Великі гемороїдальні вузли можуть випадати з анального отвору, що погіршує симптоматику.
Геморой ще називають панською недугою, адже це професійна хвороба водіїв, програмістів, бухгалтерів, секретарів та начальників, тобто людей, які ведуть малорухливий спосіб життя. Геморой однаково поширений як серед жінок, так і серед чоловіків.
ЗВІДКИ БЕРЕТЬСЯ ГЕМОРОЙ
Фахівці виділяють кілька причин розвитку захворювання:
· сидячий спосіб життя;
· хронічні закрепи, спричинені неправильним харчуванням;
· вагітність та важкі пологи;
· куріння, зловживання алкоголем;
· надмірні фізичні навантаження.
Дискомфорт, біль, сором, порушення звичного ритму життя, кровотеча – ось далеко не повний перелік відчуттів та проблем, із якими стикається людина, яка має проктологічні захворювання.
«Якщо замість того, щоб піти на огляд до проктолога, людина займається самолікуванням або взагалі вирішила, що все саме мине, захворювання набирає обертів і дає ускладнення, – застерігає лікар.
Простий геморой може стати причиною ракового захворювання. Тому краще проходити регулярне обстеження у кваліфікованого лікаря, аніж чекати, поки неприємний симптом переросте у серйозну загрозу здоров’ю.