Здоров'я та краса Краса

Чим шкідливий переношений гель-лак?

Чого тільки не вигадала модна індустрія задля полегшення жінкам догляду за собою і… виманювання грошей із сімейного бюджету! Один з нових винаходів – гель-лак для нігтів. Чим від зручний і чим шкідливий?

Що таке гель-лак? Це гібрид, створений зі звичайного лаку і гелю для моделювання нігтів. Від першого гель-лак взяв зовнішній вигляд, а від другого — стійкість. Можна вибрати будь-який колір і покриття протримається на нігтях кілька тижнів. Нашим мама про таке і не снилось! Жодних пилочок у сумці, ацетону  і ватяних дисків!

Гель-лак наносять у салонах, оскільки він потребує спеціального обладнання. Хоча сьогодні чимало жінок вважають, що дешевше придбати таке обладнання для домашнього ужитку – так економніше. Адже процедура створення манікюру за допомогою гель-лаку не з дешевих. І вона досить трудомістка.

Спочатку ніготь шліфують, а кутикулу і задирки видаляють. Після цього нігтьову пластину знежирюють, наносять базу для захисту, а потім кольорове покриття у два шари. Після кожного шару покриття на нігтеві  фіксують під ультрафіолетовою або світлодіодною лампою. Так гель-лак добре висихає і міцно закріплюється.

Дехто вважає гель-лак небезпечним для здоров’я. Чому? Бо щодо цього засобу по догляду за нігтями є кілька стійких міфів:

Міф перший: гель-лак містить небезпечні речовини. Насправді якісний гель-лак навіть безпечніший за звичайний. У ньому немає токсичних інгредієнтів, і він не може проникнути всередину нігтя. Тому манікюр гель-лаком дозволений навіть для вагітних.

Міф другий: багатьох турбує печія під час сушіння, але це абсолютно нешкідливо. Фотоініціатори в гель-лаку розігріваються під впливом випромінювання. Коли вони активні, покриття стає міцним. Сила печіння залежить від їх кількості, від товщини покриття і від індивідуального больового порогу. Якщо вам стало боляче, просто приберіть руку з-під лампи на кілька секунд.

Міф третій: гель-лак шкідливий для нігтів. Насправді він може навіть зміцнити нігті, оскільки захищає їх від механічних пошкоджень. Але тільки за умови, що роботу виконує майстер. Інакше є ризик зробити нігтьову пластину тоншою шліфуванням або пошкодити під час зняття покриття.

Міф четвертий: ультрафіолетова лампа викликає рак. Частково це правда, ультрафіолет дійсно може спровокувати онкологічні захворювання. Але випромінювання від лампи для гель-лаку дуже мало, інакше з манікюру  йшли б із дуже засмаглими руками. Для найбільш вразливих клієнток є спеціальні рукавички з відкритими пальцями і сонцезахисний крем. Сучасні LED-лампи  висушують лак за 10 секунд — це і економія часу, і жодного ультрафіолету.

Міф п’ятий: зняття гель-лаку небезпечне через ацетону. В манікюрних салонах ніколи не використовують чистий ацетон. Рідини для зняття гель-лаку містять компоненти, що запобігають сухості й роздратуванню. Крім того, вони контактують з нігтем зовсім мало. За кілька хвилин ацетон не встигне нашкодити.

Міф шостий: під гелем нігті не дихають. Нігті і без гелю не дихають. У нігтів немає пор, це мертвий елемент.

Тобто, гель-лак безпечний. Проте є певні небезпечні моменти у використанні лаків для нігтів як таких.

Дешеві лаки можуть містити токсичні речовини, які роблять нігтьову пластину тоншою. Але краще орієнтуватися не на ціну, а на склад.Шкідливі для нігтів формальдегід або формальдегідні смоли, толуол, етил ацетат, бутиловий ефір, метаклирова кислота, ксиліт, дибутилфталат. Стандарт Big3Free на упаковці гарантує безпечний склад.

Робіть манікюр в салонах, купуйте гель-лаки у спеціалізованих магазинах. Використовуйте одноразові інструменти для манікюру або вимагайте, щоб майстер стерилізував їх у вашій присутності. Якщо майстер відмовляється, то розвертайтеся і йдіть. Через погано оброблені інструментиє ризик заразитися інфекціями, грибком і навіть гепатитом.

Не робіть “глибокий” манікюр. В Європі він офіційно заборонений c 90-х років минулого століття. Річ у тому, що кутикула — це природний захист нігтя. Манікюр під кутикулу підвищує ризик інфікування. Крім того, під час глибокого манікюру майстер сильно тисне на матрикс – корінь нігтя. Якщо його пошкодити, то з’являться тріщини практично на всю глибину нігтьової пластини.

Під час манікюру у вас не повинно бути хворобливих відчуттів. Якщо майстер зробив вам бездоганне покриття, але при цьому нігтьові валики запалилися або на них з’явилися порізи, користуватися послугами такого салону більше не варто.

Гель-лак не можна «переношувати», навіть якщо він добре виглядає. Строк, після якого потрібно зняти поверхню, завжди вказаний на упаковці. Після цього терміну полімерні зв’язки розпадаються, а в організм виділяються шкідливі компоненти, які можуть викликати алергію або навіть бронхіальну астму.

Надто тривалий  термін носіння гель-лаку призводить до того, що зчеплення лаку з нігтем посилюється. І для того, щоб його зняти, потрібно більш агресивну дію, шкідливу для нігтів. Тому деякі майстри навіть завищують ціну на зняття «переношеного» гель-лаку.

Не відлущуйте лак самотужки, бо разом з покриттям знімете верхні шари нігтів. Якщо немає часу на салон, то краще ватний диск, просочений засобом для зняття лаку, прикладіть до нігтя, загорніть у фольгу на 15 — 20 хвилин. Або придбайте і використайте спеціальний засіб для зняття гель-лаку.

Не намагайтеся замаскувати лаком проблеми з нігтями. Вони відображають стан вашого здоров’я: смужки, плями, зміни кольору — усе це вказує на проблеми в організмі.

Іноді нігті повинні відпочивати. На те, щоб відріс новий ніготь, потрібно  приблизно 105 днів, тому через кожні пів року використання гель-лаку влаштовуйте нігтям «канікули» на три місяці.

Для манікюру завжди використовуйте захисні та лікувальні лаки — вони проникають вглиб пластини нігтя і зміцнюють його. Хоча, всупереч обіцянкам маркетологів, вони й не постачають у ніготь ніяких корисних речовин і вітамінів. Зате роблять його жорсткішим. Таке покриття можна робити самим або звернутися до майстра. Професійні лікувальні лаки для зміцнення теж наносять за допомогою лампи — у цьому випадку ефект буде сильнішим і тривалішим.

Мийте посуд та прибирайте у рукавичках, тоді нігті не пересихатимуть від використаних хімічних засобів.

Дата публікації: 03.11.2019 img Поділитися