Діти Здоров'я та краса

У дитини ріжуться зубки: правда, міфи і поради батькам

Коли в родині з’являється дитина, всі родичі і друзі, у яких вже є маленькі діти, разом з побажаннями здоров’я та щастя починають розповідати, у кого і як з’являлися зубки. І вважають, що знають про прорізування зубів все. Ми розвіємо найпоширеніші міфи і дамо декілька слушних порад.

Розвіймо деякі міфи про появу зубів. І, як не дивно, почнемо зі страхів, адже всі лякають молодих батьків безсонними ночами, дитячими криками і високою температурою. Все це так, але тільки частково. Необов’язково, що дитина буде не спати вночі, і температура не завжди піднімається. То же можна дізнатися, коли зубки почнуть прорізуватися?

Почнемо з того, що у малюка починається рясне слиновиділення, і тому ґрунті може бути подразнення на обличчі, підборідді, шиї. Щоб цього уникнути, частіше витирайте слину своєму малюкові, саме витирайте, бо слюнявчик вам не допоможе.

Дитина починає не просто все тягти до рота, але і гризти. Так вона чеше свої ясна. Допоможіть їй, помасажуйте ясна своїм пальцем. Дайте погризти сушки, сухарі, скоринку хліба (хліб не повинен бути занадто черствим, щоб не поранити ясна малюка), зубні прорізувачі, іграшки. Іграшки мийте якомога частіше і відмовтеся від м’яких іграшок.

Якщо малюк сильно вередує, напоїть його теплим чаєм з ромашкою, змастіть ясна спеціальним гелем або дайте заспокійливий препарат.

У цей період дитині дуже важко і, повірте, вона мучиться більше, ніж ви, тому якомога частіше беріть її на руки, притискайте до грудей. Якщо малюк відмовляється від прийому їжі, не змушуйте його.

Деякі радять в цей період, щоб полегшити біль, поїти прохолодною водичкою, так от, ні в якому разі цього не робіть. Організм дитини в цей час дуже ослаблений, і підхопити вірусну інфекцію може дуже легко. Тому – тільки теплі напої, а от масаж ясен можна робити пальцем, попередньо обмотавши його охолодженим або змоченим в прохолодній воді рушником, бинтом або марлею.

Отже, якщо у вашого малюка більше, ніж зазвичай тече слина, і від цього він кашляє, з’явилося подразнення на підборідді, дитина готова згризти все, включаючи свої кулачки, ясна почервоніли, з’явився нежить, і вона відмовляється від їжі, погано спить і вередує, цілком ймовірно, що скоро ви будете щасливими батьками маленького зубастика.

Але все це може бути і простудним або іншим захворюванням. І якщо ви помітили у малюка сопельки, порадьтеся з лікарем, щоб не пропустити початок застуди.

Проконсультуйтеся у фахівця, і якщо малюк смикає себе за вушко – це теж може бути не пов’язане з зубками, а з болем у ньому. Якщо температура піднялася вище 37,5, обов’язково викличте лікаря, навіть якщо ви упевнені, що це ріжуться зубки.

Не давайте жодних медикаментів дитині, не порадившись з педіатром. Оточіть дитину турботою, теплом і любов’ю. І цей період пройде для неї і для вас безболісно.

Перед застосуванням будь-яких засобів народної медицини, проконсультуйтеся з лікарем!

Джерело

Дата публікації: 17.05.2022 img Поділитися