Здоров'я та краса Народна медицина

Цілющі властивості подорожника: що лікує придорожня трава

Про властивості подорожника загоювати ранки багато з нас знає з дитинства. Але цим лікувальні властивості придорожньої трави не обмежуються. Ми розповімо, як застосовувати листя, коріння і насіння подорожника.

Подорожник – це напівчагарник, який належить до роду багаторічних трав, з сімейства подорожникових. Налічується в природі близько двохсот видів, які поширені по всій нашій планеті. Має висоту до півметра і відомий також під іншими назвами, такими як придорожник, трипутник, ранник, чир’єва трава, семижильник, поранник, порізник, попутник, бабка.

У лікувальних цілях в основному використовують тільки листя, хоча іноді знаходять застосування і насінню, і корінню. З подорожникового листя в основному роблять відвари, численні настої і використовують їх в якості компресів.

Подорожник в собі містить ряд речовин, таких як флавоноїд, вітаміни А, С, К, аукубін, аскорбінову кислоту, глікозид, сапоніни, алкалоїди, дубильні речовини, полісахариди. В насінні подорожника містяться вуглеводи плантеози, жирні олії і слиз. Сік, отриманий з листя застосовується як знеболююче, антидепресант і як засіб, що підвищує апетит, нормалізує шлункову кислотність. Сік з листя (листя повинні бути завжди свіжими), або водний настій добре допомагають загоїти рани і використовуються як примочки.

Примочки з соку допомагають при промиванні ударів, свіжих порізах, наривах, свищах, хронічній виразці, пораненнях і наривах.  Свіжозібране листя у вигляді компресу дуже сприятливе при гнійних, запущених ранах, фурункульозі. Якщо з’явилася така проблема, як тріщини сосків, необхідно прикладати до них по три-чотири рази серветку, змочену в свіжовичавленому соці подорожника.

При лікуванні ран корисно прикладати пластир, з внутрішньої сторони якого докласти суміш з м’якушки хліба, молодого листочка подорожника, свинячого смальцю. Всі компоненти суміші потрібно змішувати в рівних пропорціях.

Настоянки подорожника мають відхаркувальний ефект, що дуже корисно при лікуванні коклюшу, бронхіальної астми, бронхіті і навіть туберкульозу. Свіжий сік, віджатий з листя дуже ефективний і при хронічних гастритах, а також при захворюваннях дванадцятипалої кишки. Щоб уникнути негативних наслідків, обов’язково потрібно консультуватися з фахівцем.

І навіть в кулінарії це невибаглива рослина займає не останнє місце. Молоде висушене листя подрібнюють і додають як приправу до вареної або смаженої картоплі, м’ясних страв і фаршу. Це надає стравам досить специфічний смак і аромат.

Дата публікації: 14.02.2019 img Поділитися