Тетяни

12 січня – Святої Тетяни – 25 січня: головні заборони, які діють в цей день

12 січня відзначаємо День святої великомучениці Тетяни. Здавна цього дня жінки пекли спеціальний коровай або пиріг.

12 січня, за новим церковним календарем, вшановуємо пам’ять святої великомучениці Тетяни. Цього дня вітають усіх іменинниць, а також дотримуються певних правил і заборон. За народним повір’ям у цей день сонце повертає до літа, а зима — до морозів.

Якою свята Тетяна була за життя

Тетяна народилася у знатній римській родині, її батько був ревним християнином і в цьому дусі виховував доньку. Коли Тетяна досягла повноліття, вона відмовилася від багатства, обравши духовний спосіб життя. Доглядала за хворими, відвідувала в’язниці, допомагала знедоленим.

За її віру і відмову відректися від Христа, Тетяну схопили і катували, потім кинули на арену Колізею на розшматування лева. Але замість того, щоб напасти, лев став лагідно леститися до неї. Тоді Тетяні відтяли голову. Разом з дочкою загинув і батько, який також відважно визнав свою віру в Христа.

Цікаво те, що усі ті римські солдати, які мучили Тетяну за наказом влади, вражені її нескореністю, теж згодом зреклися своєї старої віри, покаялись і прийняли християнство.

Головна молитва до святої великомучениці Тетяни, яку промовляють 12 січня

Свята Тетяна – покровителька студентів у росії, а не в Україні

Свята Тетяна є покровителькою студентів у росії з XVIII століття, саме із 1755 року. Цього дня імператриця Єлизавета схвалила прохання Івана Шувалова про відкриття першого університету. Невдовзі почав роботу Московський університет, а за кілька років серед університетських будівель з’явилася і церква Святої Тетяни, а мученицю стали називати покровителькою студентів.

Через те, що значна частина України була під окупацією царської Росії до 1917 року, а згодом – 70 років Радянської Росії, була традиція відзначати на Тетяни День студента. Із 1999-го року в Україні день студента офіційно відзначається 17 листопада. Він припадає на Міжнародний день студентів (дату призначено в пам’ять студентів Празького університету, розстріляних нацистами 17 листопада 1939).

Традиції у День Тетяни

  • На свято забороняється влаштовувати сварки та вживати нецензурну лексику. Краще налаштуйте себе на позитивний та спокійний настрій.
  • В цей день відкладіть всі хатні справи, фізичну працю та рукоділля, інакше можна накликати неприємності в оселю.
  • На Тетяни не відмовляйте у допомозі тим, хто цього потребує, в іншому випадку чекайте проблем.
  • Не варто сидіти в безладі і ходити вдома у старому, поношеному одязі — це віщує невдачі в коханні.
  • На свято господині випікають коровай або пиріг. Це робить найстарша жінка у родині. Хто скуштує шматочок короваю, у того буде гарне здоров’я. Якщо залишилося трохи, не викидайте, а віддайте тваринам.

Народні прикмети на Тетяни

  • На вулиці стоїть сонячна погода, чекайте, що птахи рано повернуться в рідні краї.
  • Якщо на Тетяну морозний і сонячний день – буде хороший урожайний рік.
  • Весь день йде сніг – до дощового літа.
  • Дме теплий вітер, чекайте посушливе літо та поганий врожай.
  • На дворі велика кількість сніжних заметів – до врожаю зернових культур.
  • Небо ясне та на ньому багато зірок, віщує ранню весну.

Найдавніша молитва до Богородиці

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook