Супер вправи для розвитку мозку і покращення пам’яті

Сергій Бородін, автор серії книг про те те, як змінити себе і своє життя, розповідає, як простим способом покращити роботу мозку і пам’ять.

Ці вправи поліпшують пам’ять і розвивають узгоджену роботу півкуль мозку, вибудовують нові нейронні зв’язки в корі головного мозку.

Вправи виконуються пальцями обох рук і тому називаються «пальцівки».


Вправи «пальцівки»:

  • покращують пам’ять,
  • розвивають узгоджену роботу півкуль мозку,
  • підвищують швидкість мислення, швидкість прийняття рішень, швидкість реакції,
  • вибудовують нові нейронні зв’язки в корі головного мозку.

За допомогою цих вправ можна значно підвищити свою ефективність і продуктивність.

Крім цього, вправи дають загальнооздоровлювальний ефект, оскільки впливають на біоактивні точки, розташовані на кінчиках пальців. Тобто, по суті, це ще один з варіантів точкового масажу (акупресури).

У бойових мистецтвах помітний ще один дуже цінний ефект від цих вправ. Виражається він у тому, що при виконанні пальцівок значно зміцнюються пальці і розвиваються сухожилля.

Вправи краще робити вранці, після ранкового комплексу або після медитації.

Ефект від пальцівок стане помітний після 3 місяців щоденної практики.


Пальцівка №1

Початкове положення: руки перед собою пальці спрямовані вгору і максимально випрямлені. На кожній руці кінчик вказівного пальця з’єднуються з великим. Схоже на жест – О’кей.

Тепер одночасно обома руками робимо досить сильне натискання великим пальцем на кінчики інших пальців по порядку – середній, безіменний, мізинець. Як тільки дійшли до мізинця – повертаємося також назад до вказівного. Пальці, які не беруть участі в натисканні – намагаємося наскільки можна випрямити. Це важливо.

Робимо мінімум 3 таких проходи вперед-назад.


Пальцівка №2
Це дещо видозміна перша пальцівка. Але виконувати її набагато складніше, оскільки тут вже необхідна узгодженість півкуль головного мозку.

Початкове положення: на одній руці з великим пальцем з’єднаний вказівний, а на іншій – мізинець.

Тепер починаємо одночасно на обох руках натискати великим інші пальці по порядку. На різних руках виходить рух назустріч. На одній від вказівного до мізинця, на інший від мізинця до вказівного.

Також робимо мінімум 3 проходи.


Пальцівка №3
З’єднуємо великий палець правої руки з вказівним пальцем лівої. І одночасно вказівний палець правої руки з великим пальцем лівої. Тепер ті пальці, які нижче сидимо, переводимо наверх і знову робимо натискання. І так далі по циклу. Вийде так звана «доріжка».


Пальцівка №4
Це видозміна пальцівка №3. Тепер великий палець правої руки натискає не тільки на вказівний палець лівої руки, але і на всі інші по порядку до мізинця і назад. А великий палець лівої руки при цьому продовжує натискати тільки на вказівний палець правої руки.

Робимо три проходи і після цього міняємо руки ролями. Тепер великий палець лівої руки натискає по порядку на всі пальці правої.


Разом з пальцівками, точніше після них, автор рекомендує виконувати ще одну просту вправу з подібним ефектом.

Треба взяти 2 досить довгих палички. Тепер беремо одну з паличок і ставимо на вказівний палець або центр долоні, відпускаємо другу руку і намагаємося утримати паличку в рівновазі в вертикальному положенні. З цим зазвичай ніхто особливих проблем не відчуває.
Але тепер необхідно взяти другу паличку і поставити її на іншу руку. І тепер утримувати рівновагу відразу двох паличок!
Не просто? Ото ж бо! Тренуйтеся! Вам треба навчитися тримати рівновагу двох паличок хоча б хвилину.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook