Як забрати дитину від телевізора?

Брак загальних тем для розмови, невдоволення тим, що ввімкнули не той канал, не той фільм, не ту передачу, - все це не сприяє зміцненню сімейних уз.

Іноді півтора-дворічні діти можуть годинами сидіти біля телевізора. Їх приваблює, захоплює рух, мерехтіння на екрані, вони із задоволенням впізнають уже знайомих героїв казок і навіть дорослих серіалів. Багато батьків тривожиться з цього приводу. Отже, що ж робити, щоб відучити малюка від цієї згубної звички?

Звісно, нескінченне сидіння біля телевізора може негативно вплинути на здоров’я дитини, на її поведінку, на стосунки у сім’ї. Спеціалісти стверджують, приміром, що чимало сімей розпадається через те, що родинна вечеря, яка ще нещодавно була символом сімейного щастя, з появою телевізора перетворилася на „кінозал”.

Брак загальних тем для розмови, невдоволення тим, що ввімкнули не той канал, не той фільм, не ту передачу, – все це не сприяє зміцненню сімейних уз.

Одначе періодичні перегляди телевізійних передач не можуть завдати так уже й багато шкоди. Якщо батьки попередньо переглядають телевізійну програму, вибирають для дитини ту програму, яка їй підходить, а головне – під час перегляду перебувають поряд із дитиною, телевізор може стати джерелом цікавої інформації та подальших контактів з батьками. Можливо, після перегляду передачі батьки і дитина разом прочитають книгу на цю тему, сходять на екскурсію, змайструють саморобку (приміром, улюбленого героя телевізійної передачі).

Якщо ж дитина сама годинами дивиться телевізор, дорослі можуть обмежити час перегляду: твердо сказати дитині, що вона буде дивитися тільки один (чи два) мультфільми на день. Тому нехай дитина сама вибирає, що саме вона дивитиметься.

Якщо ж дитина чинить супротив, не згоджується на ваші умови, а й далі капризує і вимагає ввімкнення телевізора, запропонуйте їй вибір: дивитися передачу чи пограти з татом у футбол (погуляти з бабусею, з братом, помити з мамою посуд, пограти всією сім’єю в лото).

Контакти з оточенням набагато важливіші для дитини раннього віку, ніж „чудеса блакитного екрану”. Тому зазвичай дитина з радістю відмовляється від телевізійної передачі й радісно відгукується на пропозицію побути разом з мамою, з татом, звісно, тільки в тому разі, якщо в сім’ї панує позитивна емоційна обстановка і налагоджений контакт з дитиною. Тоді, якщо дитина свідомо робить вибір, спілкування з батьками та іншими близькими людьми принесе їй багато щасливих хвилин та годин.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook