суп

Суп, якого завжди просять добавки: шість топ-рецептів

Суп - це не тільки базова страва у нашому повсякденному меню. Суп може бути незвичайним, святковим, із багатим насиченим смаком, такий, яким насолоджуєшся і просиш добавки. Наші рецепти супів саме такі!

Для багатьох із нас, суп – це не просто страва, а символ домашнього затишку та сімейного тепла. Він здатний не лише наситити, а й подарувати відчуття задоволення та комфорту, об’єднуючи всіх за обіднім столом. У цій статті ми хочемо поділитися з вами декількома унікальними рецептами супів, кожен з яких вирізняється своєю оригінальністю та смаковими якостями.

Від смаковитого часникового супу з брюссельською капустою до насиченого картопляного супу-пюре з копченими ковбасками – ці рецепти розкривають різноманіття інгредієнтів та способів приготування. Для любителів грибів ми підготували особливі рецепти: суп-пюре з білих грибів і традиційну карпатську грибну юшку, які здивують вас глибиною та насиченістю смаку.

Ці страви стануть чудовим доповненням до вашого раціону, подарують нові смакові враження та зігріють в будь-яку погоду. Приготування супів – це мистецтво, яке дозволяє експериментувати з інгредієнтами та техніками, даруючи радість не лише в процесі готування, а й у споживанні. Тож готуйте свої каструлі, адже ми вирушаємо у захопливу кулінарну подорож!

Часниковий суп із брюссельською капустою

  •  2 л м’ясного бульйону, 200 г брюссельської капусти, 500 г картоплі, 150 г болгарського перцю, по 100 г моркви та цибулі, 4-7 зубців часнику, кріп, лавровий листок, сіль, перець, олія, сметана.

Картоплю нарізати кубиками, перець нарізати соломкою. У киплячий бульйон покласти картоплю, через 10 хвилин – перець і брюссельську капусту. Довести до кипіння, посолити і варити ще 10 хвилин. Тим часом нарізати дрібними кубиками цибулю. Моркву натерти.

Моркву з цибулею обсмажувати приблизно 10 хвилин, помішуючи. У каструлю додати засмажку і варити ще 5 хвилин. Потім вичавити часник, додати кріп і лавровий лист, відставити з вогню, накрити кришкою і дати настоятися 10 хвилин. Смакує зі сметаною.

Овочевий суп із сирними кульками

  • 2,5 л бульйону, по 1 перчині, морквині і цибулині, 5 картоплин. Для кульок: по 100 г борошна і твердого сиру, 1 яйце, 70 г масла, спеції.

Сир дрібно натерти, додати м’яке масло, борошно, яйце, сіль, спеції, вимісити, покласти на півгодини у холодильник. На олії обсмажити порізану кубиками цибулю, додати терту моркву, смажити 3-4 хвилини. Додати порізаний соломкою перець, смажити разом 5 хвилин.

У киплячий бульйон покласти порізану картоплю та обсмажені овочі, варити 15 хвилин після закипання. Сформувати сирні кульки завбільшки з лісовий горіх (вони при варінні збільшуються). Занурити у киплячий суп, варити 10-15 хвилин. Додати спеції, зелень.

Суп-пюре з білих грибів

  • 400 г білих грибів, 5 картоплин, 1 цибулина, 0,5 л молока, сіль, перець, твердий сир, петрушка.

Картоплю почистити, порізати кубиками і поставити варити у підсоленій воді. Цибулю дрібно порізати і трохи обсмажити. Білі гриби помити, порізати невеликими шматочками, додати до цибулі та тушкувати до напівготовності, перекласти до картоплі. Посолити, поперчити, варити близько 30-40 хвилин.

Готовий суп перемолоти блендером до стану пюре. Поставити суп на вогонь, долити гаряче молоко, підігріти, але не дати закипіти! Можна взяти вершки або сметану, а також не додавати картоплю. Перед подачею суп посипати дрібно потертим твердим сиром та петрушкою. Подавати можна із грінками з білого хліба.

Бульйон із кольоцками

  • Курячий бульйон, морква, борошно, яйце, сіль, зелень.

Приготувати прозорий наваристий курячий бульйон. Моркву порізати фігурно, відварити в бульйоні. Замісити тісто на кльоцки, використовуючи лише борошно, сіль і яйце (тісто без води). Окремо відварити в киплячій воді, відщипуючи шматочки. Промити холодною водою. У тарілку покласти кльоцки, залити бульйоном і прикрасити зеленню.

Карпатська грибна юшка

  • 50 г сушених білих грибів, по 1-2 цибулини та морквини, 5 картоплин, корінь петрушки, олія, часник, перець, сіль, зелень.

Сушені гриби замочити в холодній воді на кілька годин. Поставити варити у трилітровій каструлі на маленькому вогні на 1 годину. Додати почищену та порізану кубиками картоплю, подрібнені та обсмажені моркву і цибулю. Посолити, поперчити, додати духмяний перець, лавровий лист. Поварити ще 10 хвилин, додати вичавлений та припущений на олії часник і подрібнену зелень.

Картопляний суп-пюре з копченими ковбасками

  • 500 г картоплі, 150 г цибулі, по 100 г моркви та 10% вершків, 50 г масла, 2 зубці часнику, 800 г бульйону, 3 копчені ковбаски.

Цибулю та моркву почистити і порізати невеликими кубиками, час ник розчавити. Картоплю почистити і нарізати невеликими шматками. У каструлі розтопити масло й обсмажити на ньому цибулю, моркву та часник до ледь золотистого кольору цибулі. Потім додати картоплю.

Вміст каструлі залити бульйоном чи водою (0,5 літра), довести до кипіння, накрити кришкою і на невеликому вогні варити приблизно 25 хвилин до готовності картоплі. Потім суп відставити з вогню і вміст каструлі блендером подрібнити на пюре. Після цього до супу додати вершки, розмішати.

Тепер його потрібно довести до консистенції рідкої сметани, вливши потрібну кількість кип’яченої води, бульйону або молока. Посолити, поперчити і помішуючи довести до кипіння. Дати покипіти 1-2 хвилини і відставити з вогню.

Копчені ковбаски порізати кружечками і злегка обсмажити у невеликій кількості олії. Гарячий суп розлити в порційні тарілки, зверху викласти смажену ковбаску й обов’язково посипати подрібненою зеленою цибулею.

Радимо також приготувати суп за іншими перевіреними рецептами від господинь:

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook