Сміх допоможе спалити калорії та позбутися стресу

Як давно ви останній раз сміялися і як часто ви смієтеся взагалі? У дитинстві та підлітковому віці більшість дітей сміється дуже багато, з настанням юності з'являються нові проблеми, обов`язки, а також, бажання на те, щоб сміятися, залишається все менше. Дізнайтеся для чого потрібно щиро радіти і як повернути гумор в своє життя.

Крім того, що сміх підвищує опірність організму до вірусів, які в наш час чатують на кожному кроці, він ще й покращує циркуляцію крові та навіть знижує рівень холестерину в крові. Під час сміху напружуються м’язи обличчя, шиї, грудної клітки й живота (приблизно 80 видів м’язів), звільняються бронхи від слизу, нормалізується тиск, покращується кровообіг. Позитивні емоції знімають втому та заряджають організм енергією.

З точки зору психології сміх теж корисний. Він об’єднує людей, робить їх розкутими. Почуття гумору допомагає позбутися агресії, сприяє соціальній адаптації, дає вихід емоціям, які нас руйнують з середини. Існує припущення, що сміх підвищує творчі здібності людей. І це правда, адже сміх активує лімбічну систему мозку, яка впливає на сприйняття, відчуття, пам’ять, здібності до навчання, емоції. А ще сміх стимулює виділення гормонів радості — ендорфінів.

Вченими доведено той факт, що сміх сприяє схудненню. Десять хвилин щирого безперервного реготу можуть спалити кількість калорій, еквівалентну 60 грамам шоколаду. Під час сміху тренуються м’язи пресу, плечовий пояс та діафрагма.

Не маєте змоги займатись фітнесом — частіше проводьте час у веселих компаніях. Це допоможе і настрій покращити, і про фігуру потурбуватись. Про те, що сміх продовжує життя, знають навіть діти. Це чудовий лікар від стресу та депресії. Люди, які бачать в усьому позитив та полюбляють гумор, хворіють значно рідше ніж ті, що не дають вихід емоціям.

Позитивний вплив сміху на організм доведено давно. Сьогодні навіть існує наука про сміх — гелотологiя. Сміх — це природний механізм виживання і оздоровлення. Комплекси, проблеми та страхи накопичуються в тілі у вигляді напружень, перетворюючи тіло в жорсткий панцир, відокремлюючи від почуттів і переживань. Це робить людей менш життєрадісними.

Сміхотерапевти (лікарі, які використовують гумор з лікувальною метою) допомагають повернути природний сміх, який знімає напруження, звільняє пригнічені емоції. Сміх — найкращий помічник у важких ситуаціях. Людина, що вміє посміятися над собою і може подивитися під іншим кутом на проблеми, — ніколи не опустить руки, а буде долати життєві негаразди з оптимізмом.

Джерело

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook