Смачні ліки: як вживати мед при 40 захворюваннях

Те, що мед корисний, знає кожен. Але далеко не всі знають, що конкретно він лікує і як його вживати при різних захворюваннях та проблемах зі здоров'ям. Усі деталі читайте далі.
  1. При застудних захворюваннях 1 ст. ложку межу змішують із соком 1 лимона і вживають зі склянкою теплого молока; ефективний сироп із соку хрону та меду в співвідношенні 1:1; до теплого чаю квітів конюшини червоної (1:20) додають мед і вживають по 1/3 склянки 3-4 рази на день (приймають також при астмі).
  2. Як потогінний і жарознижувальний засіб вживають настій квітів липи з медом: 3 ст. ложки квітів заливають 1 склянкою окропу, накривають кришкою і ставлять на 15 хв на водяну баню. Настій охолоджують, у теплому настої розчиняють 1 ст. ложку меду. Вживають теплим 2-3 рази на день.
  3. При кашлі та застуді: на терці натирають чорну редьку, вичавлюють сік, змішують з 1 ст. ложкою меду. Приймають по 2 ст. ложки 3-4 рази на день.
  4. При грипі застосовують суміш натертого часнику і меду (1:1). Вживають по 1 ч. ложці двічі на день, запиваючи теплою водою.
  5. При гострих респіраторних захворюваннях найкращим потогінним засобом є чай із ягід малини (1:10) з медом. Вживають по склянці 3-4 рази на день.
  6. При кашлі, бронхіті, запаленні легенів вживають відвар кореню оману високого (1:10) з медом – по 1/4 склянки.
  7. При нежиті роблять розчин меду в сокові сирого столового буряка (на склянку соку – 10 г меду) і закапують 5-6 крапель у кожну ніздрю 4-5 разів на день.
  8. У разі застуди допомагає такий сироп: 100 г соку подорожника змішують зі 100 г липового меду, суміш вживають перед їдою по 1 ст. ложці тричі на день упродовж двох тижнів.
  9. При будь-яких ГРВІ можна вживати такий сироп: 100 г соку алое, 500 г подрібнених волоських горіхів, 300 г липового меду і сік 3-4 лимонів добре перемішують і вживають по 1 ч. ложці тричі на день за 30 хв. до їди.
  10. При запаленні горла вживати кашку з протертих яблук і цибулі, додавши до неї меду за смаком. Цей засіб сприятливо впливає також при слабкості сечового міхура.
  11. При сильному кашлі вживати сік цибулі з медом. Для цього 500 г очищеної і подрібненої цибулі, 50 г меду і 40 г цукру варити в 1 л води на слабкому вогні протягом 3 год, охолодити, злити в пляшку і щільно закупорити. Пити по 3-4 ст. ложки на день.
  12. При тяжкості в грудях, кашлі, хрипоті рекомендована цибуля з медом такого складу: склянку натертої цибулі залити 200 мл натурального яблучного оцту, протерти через 4 шари марлі, додати стільки ж меду. Вживати по 1 ч. ложці через кожні 30 хвилин.
  13. При гострому тривалому нежиті закапувати в кожну ніздрю по 5-6 крапель 30% розчину меду в сокові червоного столового буряка 4-5 разів на день. Особливо ефективний цей засіб при нежиті у дітей, зумовленому аденоїдними вегетаціями в носоглотці. Звичайно, ці краплі не позбавлять малюка від аденоїдів, але поліпшують носове дихання, тимчасово припиняють виділення слизу з носа.
  14. Від “грудної жаби”, стенокардії готують настій м‘яти з медом, п’ють теплим.
  15. У разі задишки вживають по 1 ч ложці меду через 2-3 години.
  16. При пролежнях втирають мед. Це чи не найкращий із відомих зовнішніх засобів.
  17. Від чиряків і наривів роблять медові коржики – (борошно і мед у пропорції 1:1), прикладати до хворого місця на ніч.
  18. При виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки – найкращий ефект від вживання меду за 1,5-2 год до сніданку й обіду, а потім через 3 год після полудня. Мед слід розбавляти теплою водою, що сприяє зменшенню тонусу мускулатури шлунка і кращому всмоктуванню меду. Бажано вранці та ввечері вживати по 30 г, а вдень – 40 г меду. Курс лікування – 1,5-2 місяці. Людям, хворим на виразкову хворобу, із зниженою кислотністю рекомендовано вживати мед за кілька хвилин до їди.
  19. При захворюванні печінки і жовчовивідних шляхів з лікувальною і профілактичною метою рекомендовано вживати вранці 30-50 г меду з ложечкою (для гірчиці) маточного молочка, а після обіду – 1 ст. ложку меду з 1 ч. ложкою бджолиної перги. Дуже ефективно діє суміш 1 ч. ложки меду з яблучним соком вранці та ввечері.
  20. При закрепах їсти гарбузову кашу або відварений гарбуз із медом.
  21. При варикозному розширенні вен, тромбофлебіті робити медові компреси на полотнинці з компресним папером, але без вати. Спочатку компреси накладають на 2 год., потім на 4-6 год., а через деякий час – на всю ніч. Курс лікування – 40-50 компресів.
  22. При ішемічній хворобі серця вживати по 50 г меду на день протягом 1-2 місяців.
  23. Гіпертонічна хвороба: змішати по 1 скл. морквяного соку, соку хрону й меду із соком 1 лимона. Зберігати у скляній банці, щільно закривши її кришкою, у прохолодному місці. Вживати по 1-2 ч. ложці тричі на день за годину до або через 2-3 год. після їди. Тривалість лікування – 1,5-2 місяці.
  24. Для зниження тиску: змішати мед і пропущену через м‘ясорубку журавлину в однаковій кількості. Вживати по 1 ст. ложці тричі на день до їди. Або: вживати сік червоного столового буряка, моркви, редьки з медом, змішуючи їх в однаковій кількості. Пити по 1 ст. ложці тричі на день перед їдою протягом 2-3 місяців.
  25. При безсонні як заспокійливий засіб на ніч вживати склянку води або кефіру з розчиненою в них 1 ст. ложкою меду.
  26. Екземи, опіки, виразки, флегмонозні вугри, болючі мозолі лікують свіжим соком картоплі з медом. Добре промити сиру картоплину (краще з рожевою шкірочкою), натерти на дрібній терці. До півсклянки картопляної кашки додати 1 ч. ложку меду, перемішати. Шаром не менш як 1 см покласти цю суміш на марлеву салфетку, прикласти до ураженого місця на 2 год. Протягом дня можна повторювати процедуру кілька разів. На ніч зробити пов‘язку з прополісною маззю.
  27. Для захисту очей від шкідливого впливу роботи за комп’ютером допомагає щоденне споживання меду. Якщо очі після робочого дня сильно втомлюються, з‘являється сіточка кровоносних судин, значить, їм потрібна невідкладна допомога.
  28. Для зміцнення організму спеціалісти рекомендують після пробудження, за 10-15 хв до чищення зубів повільно розсмоктати 1 ст. ложку меду, бажано липового. Для закріплення позитивного ефекту цю процедуру можна повторити і перед сном.
  29. При початкових стадіях туберкульозу Гіппократ рекомендував рекомендується вживати суміш меду з пелюстками троянд. У народній медицині при туберкульозі легенів радять пити мед з молоком або з внутрішнім жиром тварин (собаки, борсука, ведмедя).
  30. При ангіні, туберкульозі легенів і бронхітах – 100 г меду, 100 г масла вершкового, 100 г гусячого жиру, 100 г какао, 15 мл соку алое змішати, довести до початку кипіння, приймати по 1 ст. ложці, розчиненій у склянці гарячого чаю, двічі на день (вранці та ввечері).
  31. Проти кашлю допомагає така суміш: 150 мл алое, 250 г меду, 350 мл вина (кагор), настояти в темному місці протягом 67 днів. Вживати по 1 ст. ложці тричі на день за 30 хв. до їди.
  32. Для зменшення тривожності: двічі в день випивайте одну склянку апельсинового соку з однією чайною ложкою меду й щіпкою порошку мускатного горіха
  33. Для лікування ран і ранок у порожнині рота: обробляйте ранки сумішшю з меду (одна чайна ложка) і куркуми (щіпки). Ця суміш сприяє посиленому слиновиділенню й виведенню токсинів. Суміш не ковтайте, а спльовуйте, щоб прискорити процес загоєння.
  34. Для загоєння ран: мед містить антибактеріальну речовину інгібин, що запобігає інфекції й сприяє загоєнню ушкоджень шкіри. Просто нанесіть трішки меду на поріз або рану й закрийте пов´язкою.
  35. Для лікування простудних захворювань у дітей підійде такий засіб: 1/4 скл. лимонного соку, 1/4 скл. води, 1/4 скл. меду, 1 ч. ложка тертого кореня імбиру, 2 зубці подрібненого часнику, 1/4 ч. ложки каєнського перцю. Змішати всі інгредієнти й перелити в скляну банку. Зберігати в холодильнику й приймати по одній чайній ложці три рази на день.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook