симптом

Сім найнебезпечніших симптомів, що свідчать про серйозні проблеми в організмі

Деякі симптоми можуть вказувати на те, що в людини є небезпечна хвороба або серйозне порушення в роботі організму. Зверніть на це увагу!

Лікарі клініки Майо склали перелік симптомів, які можуть вказувати на те, що в людини є небезпечна хвороба або серйозне порушення в роботі організму. Зверніть увагу, чи є у вас чи ваших близьких такі симптоми. І якщо їх раптом виявите, обов’язково зверніться до лікаря!

Небезпечні симптоми

  1. Задишка, труднощі з диханням під час ходьби чи піднімання по сходах, свистіння під час вдиху або видиху. Це може бути симптомом таких захворювань, як астма, запалення легень, хронічної обструктивної хвороби, а також може свідчити про наявність тромбу.
  2. Суттєві зміни у роботі кишківника. Якщо з’явилися часті закрепи або, навпаки, постійна діарея, змінився колір калу, у ньому з’явилися вкраплення крові – це привід звернутися до лікаря.
  3. Швидке схуднення без зміни харчування. Якщо протягом місяця ви втратили 5% ваги або протягом пів року 10%, але при цьому не дотримуєтеся дієти і не маєте підвищеного фізичного навантаження, – на це варто звернути увагу. Різка безпричинна втрата ваги є підставою, щоб пройти обстеження на рак, діабет, захворювання печінки.
  4. Якщо з’їдаєте зовсім мало, а таке відчуття, ніби переїли – зверніться до лікаря. Це може бути одним із симптомів раку підшлункової або яєчників.
  5. Спалахи світла перед очима можуть свідчити про проблеми із сітківкою ока, а це потребує негайного лікування.
  6. Температура тіла 37,7-37,8 ОС, що тримається понад два тижні є небезпечним симптомом, з яким варто звернутися до сімейного лікаря. Така температура часто буває при туберкульозі та злоякісних новоутвореннях.
  7. Часті головні болі. Здавалося б, на головний біль скаржиться багато людей. Однак якщо у вас дуже інтенсивний головний біль, ви відчуваєте слабкість, з’являються судоми, німіють руки або ноги, стає складно говорити – не зволікайте з візитом у медичний заклад.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook