Що таке “фіолетовий плач” немовлят і чому їх не можна трусити для заспокоєння

Ваше немовля постійно плаче? Ви колишете щосили і нічого не допомагає? Мабуть, у дитини "фіолетовий плач", і трусити її не можна!

Що таке “фіолетовий плач” і чому немовлята плачуть

«Фіолетовий плач» — це період в житті дитини, впродовж якого вона може плакати більше 5 годин на день без будь-якої причини. Період “фіолетового плачу” починається у двотижневому віці від народження і може тривати до 3-4 місяців. Причини плачу можуть бути різними, іноді ніщо не може заспокоїти немовля, – розповідає дитина постійно плаче МОЗ України.

“Фіолетовий плач” є нормальною фазою розвитку немовляти, і не обов’язково означає, що у дитини щось болить чи її мучать коліки. Усі малята проходять через цей період! Хтось плаче більше, хтось – менше, але “фіолетовий плач” проходять усі!

Свою назву цей період отримав не через те, що дитина під час плачу стає фіолетовою. Назва походить від слова фіолетовий (PURPLE) — це скорочення від англійських слів, запропоноване Національним центром синдрому струшеної дитини, США (National Center for Shaken Baby Syndrome), що означає:

  • Peak (пік) — плач досягає піку в 2 місяці, потім зменшується;
  • Unpredictable (непередбачуваний) — тривалий плач починається та припиняється без будь-якої на це причини;
  • Resistant (стійкий) — дитина може плакати тривалий час, незважаючи на заспокоєння;
  • Pain (біль) — у дитини вираз болю на обличчі;
  • Long (довго) — плач може тривати годинами;
  • Evening (вечір) — дитина більше плаче ввечері.

Під час періоду “фіолетового плачу” діти можуть плакати годинами, але попри це бути здоровими. Часто батьки думають, що є якісь проблеми, через які діти так плачуть, що у дитини щось болить. Однак навіть після обстеження у лікаря, де виявляється, що дитина здорова, немовлята все одно продовжують плакати.

Не трусіть дитину – це дуже небезпечно!

Коли дитина постійно плаче, батьки часто думають, що вони погані, бо не можуть заспокоїти малечу. Це може викликати стрес. Тому іноді батьки, щоб заспокоїти маля, починають його інтенсивно колихати і навіть сильно трусити. Цього робити не можна, це дуже небезпечно!

Дослідження МГО «Міжнародний центр розвитку і лідерства» та експертів-лікарів виявило, що в Україні 5% батьків струшують дитину з метою заспокоєння, бо не знають, що дитина переживає період «фіолетового плачу».

Струшування може призвести до: втрати свідомості, проблеми з диханням (нерегулярне дихання або його відсутності), відсутності пульсу, зміни режиму сну, блювання, судом, дратівливості, погіршення або втрати апетиту, порушень зору, сліпоти, порушень мови, важкої рухової дисфункції, затримки у розвитку, серйозних пошкоджень головного мозку, інвалідності і навіть смерті.

Вам потрібно знати, що період інтенсивного плачу є у всіх дітей, і це не пов’язано з вами. Це нормальний етап розвитку. Тож будьте терплячими, не трусіть дитину, а вона буде дарувати вам багато радісних моментів у житті! А ще, за даними досліджень, наявність хоча б однієї дитини в сім’ї збільшує тривалість життя батьків на 1,5-2 роки.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook