Це чудово, що ви хочете покращити стосунки з дітьми. Вони дійсно іноді бувають складними, але з правильним підходом і розумінням можна досягнути позитивних змін. Психологиня Юлія Жигрина дала кілька порад, які можуть вам допомогти.
Як покращити стосунки з дитиною
- Відкрита комунікація. Дуже важливо говорити одне з одним. Постарайтеся вислухати одне одного без засудження та критики. Поділіться своїми думками та почуттями відкрито, щоб зрозуміти погляди один одного. Важливо вчитися чути та слухати один одного.
- Розуміння та співпереживання. Прагніть зрозуміти почуття та переживання одне одного. Емпатія може зробити стосунки близькими і такими, що базуються на підтримці. Вчитися керувати своїми емоціями, розуміти їх і навчати цьому дитину – навичка щасливих та успішних людей.
- Встановлення кордонів. Важливо мати зрозумілі межі та очікування у стосунках. Це допоможе уникнути конфліктів та непорозуміння.
- Час разом. Проводьте якісний час разом із кожним з дітей. Загальні заняття та розмови сприяють зміцненню зв’язку між батьками та дітьми.
- Позитивна зворотна дія. Заохочуйте позитивну поведінку та досягнення один одного. Це зміцнить впевненість та самооцінку.
- Прояв інтересу. Цікавтеся життям одне одного. Запитуйте про день, інтереси та плани. Це допоможе створити близькі зв’язки та розуміти в цілому, що відбувається з дитиною, чим вона живе, що її цікавить і хвилює. Тільки без критики та моралі в моменті: її інтереси не повинні відповідати вашим очікуванням. У вас інша мета, пам’ятаєте? Дізнатися про дитину і зблизитися з нею.
- Вирішення конфліктів. Конфлікти неминучі, але важливо вміти вирішувати їх конструктивно. Обговорюйте проблеми спокійно та шукайте компроміси, домовляйтеся. І пам’ятайте, що конфлікт – це зіткнення інтересів. Це нормально мати різні інтереси, бажання та потреби.
- Підтримка та повага. Підтримуйте один одного у важких моментах. Поважайте особистий простір та думки. Ви завжди на боці дитини – золоте правило для створення довірливих стосунків. Це не про вседозволеність, це про підтримку та розуміння, що у цих стосунках дорослий – ви.
Кажіть своїй дитині: “Я люблю тебе навіть коли я серджусь на тебе!”
Пам’ятайте, що кожен сімейний стан унікальний, і не завжди є універсальні рішення. Важливо бути терпимими та готовими адаптуватися під потреби один одного.
А ще не боятися просити допомоги у спеціалістів, зі свого досвіду знаю, що це економить багато часу, зусиль і дає класні результати. Завдяки допомозі психолога я колись наново вчилася вибудовувати стосунки з сином. А потім і сама пішла виконувати свою мрію – вчитися працювати з дітьми та батьками.
Якщо ви хочете заглибитись у цю тему, можу порекомендувати книгу “П’ять мов любові дітей” Гері Чепмена, яка допоможе зрозуміти, як краще донести свою турботу та любов до дітей.
Авторка – психологиня Юлія Жигрина