Діти, які не слухаються, перетворюють батьків в неврівноважених та оскаженілих людей. Як можна стримувати свої негативні емоції й розпач, коли дитина постійно робить все на зло та зневажає батьків й всі їхні дії. Щоб знайти вихід з цього жаху, потрібно змінити підхід та свою поведінку відносно малюка.
Педагоги з психологами провели дослідження, яке показало, що 80% наших звернень до дітей це команди: «Прибери!», «Зроби!», «Не заважай!». Однак, дитина це не тварина, яка повинна беззаперечно виконувати команди. Кожен малюк має свій темперамент та силу волі. Своїми наказами батьки втрачають зв’язок зі своєю дитиною в будь-якому віці.
Для того, щоб втримати авторитет, повагу та довіру від малюка, потрібно продумати фразу, з якою ви звертаєтесь. Вона повинна м’яко описувати неприпустиму поведінку, мати стверджувальну думку та не мати обіцянок й загроз.
Наприклад: «У цій кімнаті так багато розкиданих іграшок на підлозі!» Замість «Прибери цей свинарник! Бо я тобі не дам сьогодні планшет».
Коли дитина відчує позитив у зверненнях батьків, а не погрози та покарання, вона почне слухатися й виконувати побажання охочіше.
Намагайтеся вести діалог з малечею, розповідати, чому потрібно прибирати й робити інші корисні справи, чому не можна шкодити. Дитина зрозуміє, що ви її слухаєте та чуєте й піде на контакт, що значно покращить ваше спілкування.