миколай чудотворець

11 серпня – Різдво Миколая Чудотворця

Миколай Чудотворець, за повір'ям, є наближеним до Бога, тому до нього моляться хворі і знедолені із найщирішими проханнями.

11 серпня православна церква святкує Різдво святителя Миколая Чудотворця, єпископа Мир Лікійських. Це один з найшанованіших святих у нашому краї.

Історія Миколая Чудотворця

Святитель Миколай народився в місті Патарі Лікійської області (на південному узбережжі Малоазійського півострова) в сім’ї благочестивих християн Феофана і Нонни. Від народження майбутнє світило Церкви Христової засвідчив свою обраність великими чудесами. Мати його Нонна після пологів відразу ж зцілилася від хвороби. Новонароджене немовля в купелі хрещення простояло без сторонньої допомоги три години, віддаючи цим честь Пресвятій Трійці.

Через особливу обраність святого Миколая, швидкого помічника і преславного чудотворця, віряни святкують день його народження поряд з різдвом Пророка Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна. На честь свята Різдва Святителя Миколая складено тропар і кондак, від давніх часів відомі в літургійному житті православної церкви.

Десять цікавих і маловідомих фактів про святого Миколая

Народні традиції і прикмети на Різдво Миколая

У давнину день 11 серпня називали Туманником, оскільки вранці 11 серпня часто траплялися тумани, і з ними навіть були пов’язані деякі народні прикмети. Туман міг віщувати гарний врожай ячменя і вівса. Відсутність заморозків цього дня пророкувала теплий початок осені, а якщо овес зеленіє вдруге за сезон, то варто очікувати багато дощів восени.

  • Якщо день видався теплим, то й на початку вересня буде стояти тепла і сприятлива для землеробства погода.
  • Ранковий туман – до поганого збирання меду.
  • Багато ягід і горіхів – до холодної зими.
  • Якщо грибів мало в лісі, то зима буде сніжною і морозною.

Молитви до святого Миколая, які читають 22 травня і просять здоров’я

Що заборонено робити на Різдво Миколая

  • Цього дня не можна давати гроші в борг, а свої борги потрібно повернути.
  • У свято також заборонено прибирати і прати, шити і в’язати, а також працювати в саду і городі.
  • Заборонено лаятися, особливо з близькими. Вважається, що цей день призначений для духовного розвитку, його потрібно провести в гармонії з собою та іншими людьми.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook