Духовність Сім'я

11 серпня – Різдво Миколая Чудотворця

Миколай Чудотворець за повір’ям є наближеним до Бога, тому молитви до нього вважалися дуже ефективними для хворих і знедолених.

11 серпня православна церква святкує Різдво святителя Миколая Чудотворця, єпископа Мир Лікійських. Це один з найшанованіших святих на Русі.

Історія свята

Святитель Миколай народився в місті Патарі Лікійської області (на південному узбережжі Малоазійського півострова) в сім’ї благочестивих християн Феофана і Нонни. Від народження майбутній світильник Церкви Христової засвідчив свою обраність великими чудесами. Мати його Нонна після пологів відразу ж зцілилася від хвороби. Новонароджене немовля в купелі хрещення простояло без сторонньої допомоги три години, віддаючи цим честь Пресвятій Трійці.

Особливу обраність святого Миколая, швидкого помічника і преславного чудотворця, спонукало вірян святкувати день його славне народження поряд з різдвом Пророка Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна. На честь свята Різдва Святителя Миколая складено тропар і кондак, від давніх часів відомі в літургійному житті православної церкви.

Народні традиції і прикмети

В старовину день 11 серпня називали Туманником, оскільки вранці 11 серпня часто траплялися тумани, і з ними навіть були пов’язані деякі народні прикмети. Туман міг віщувати гарний врожай ячменя і вівса. Відсутність заморозків цього дня пророкувала теплий початок осені, а якщо овес зеленіє вдруге за сезон, то варто очікувати багато дощів восени.

  • Якщо день видався теплим, то й на початку вересня буде стояти тепла і сприятлива для землеробства погода.
  • Ранковий туман – до поганого збирання меду.
  • Багато ягід і горіхів – до холодної зими.
  • Якщо грибів мало в лісі, то зима буде сніжною і морозною.

Що заборонено робити в цей день 

  • Цього дня не можна давати в борг, а свої борги потрібно повернути.
  • У свято також заборонено прибирати і прати, шити і в’язати, а також працювати в саду і городі.
  • Заборонено лаятися, особливо з близькими. Вважається, що цей день призначений для духовного розвитку, його потрібно провести в гармонії з собою та іншими людьми.
Дата публікації: 11.08.2021 img Поділитися