Що обрати: «ін’єкції краси» чи пластичну операцію. Консультує лікар

Контурна пластика – це ряд процедур, які допомагають вдосконалити контури і риси обличчя. Якого результату можна досягнути завдяки таким процедурам і коли вони можуть бути альтернативою пластичній операції, пояснює лікар.

Контурна пластика – це ряд процедур, які допомагають вдосконалити контури і риси обличчя (форму губ, підборіддя, щік, повік тощо), а також позбутися зморшок, омолодити шкіру, надати їй сяючого вигляду без скальпеля – за допомогою підшкірних ін’єкцій. Якого результату можна досягнути завдяки таким процедурам, розповідає лікар-хірург, косметолог Ольга Петрук.

– Чи може контурна пластика стати альтернативою пластичній хірургії?

– Зараз є різні процедури, які можуть суттєво покращити зовнішність, і ці зміни будуть помітні візуально. Вони не завжди є альтернативою пластичній хірургії, їх радше можна поєднувати. Адже пластична хірургія, як малоінвазивні методики, самі по собі можуть впоратися не з усіма завданнями.

Приміром, у мене була пацієнтка, яка зробила дві пластичні операції – кругові підтяжки обличчя, але її все одно не влаштовував результат. Для досягнення бажаного ефекту після проведення пластики довелося застосувати малоінвазивні методики.

У деяких випадках доцільно робити ін’єкції перед проведенням пластичних операцій. Наприклад, якщо перед блеферопластикою (пластикою повік) провести плазмоліфтинг (введення плазми) ділянки навколо очей, можна досягнути набагато кращого результату від операції. Завдяки плазмоліфтингу усі процеси у цій ділянці відбуватимуться набагато ефективніше, а відновлення – швидше й інтенсивніше. Це є світова практика.

– У яких випадках малоінвазивні процедури є більш бажаними, ніж операція?

– Контурна пластика може бути альтернативою пластичній хірургії у разі якщо йдеться про вікові зміни, які можна скоректувати малоінвазивними методами.

Окрім того, малоінвазивні методики вимагають набагато менше часу для відновлення і реабілітації, ніж пластична операція. А це дуже важливо для соціально активних людей, у яких дуже насичене життя й обмаль часу.

Іноді люди бояться опероативного втручання і не можуть наважитися на пластичну операцію. У такому разі для них альтернативою також може бути контурна пластика, тобто малоінвазивні методики.

А також це спосіб змінити свою зовнішність на деякий час і визначитися, чи подобаються ці зміни. Так, одній пацієнтці за допомогою малоінвазивних методик ми зробили корекцію спинки носа. Ефект від процедури буде тимчасовим (близько року), але це дасть їй можливість вирішити, чи потрібна ринопластика.

– Якщо порівняти термін, необхідний для реабілітації після пластичної операції і контурної пластики, що виграє?

– Тривалість реабілітаційного періоду після пластичної операції залежить від об’єму хірургічного втручання, соматичного стану жінки (тобто наявності супутніх захворювань) та інших факторів. Термін реабілітації становить щонайменше тиждень.

Після деяких малоінвазивних процедур (наприклад, бутулінотерапії) можна практично відразу (через 15 хвилин) іти, скажімо, на побачення. Якщо шкіра чутлива, сліди після ін’єкцій можуть зійти за годину, максимум – за добу. Іноді після введення препаратів може утворитися синець – від цього ніхто не застрахований. А він також невдовзі сходить.

Якщо порівнювати з реабілітаційним періодом після операції, після малоінвазивних процедур він, звісно, значно менший. І людина набагато швидше може повернутися до активного способу життя.

– Скільки часу триває ефект після введення ін’єкцій?

– Усе залежить від препарату, від фізіологічних особливостей (метаболізму, міміки тощо), дотримання рекомендацій лікаря. Наприклад, ефект від введення ботулотоксину триває від 4 до 6 місяців, а препарати гіалуронової кислоти можуть діяти від 6 до 14 місяців. Виробних препарату «Радієс» обіцяє, що результат триває до 2,5 років.

– Кому протипоказані ін’єкції краси?

– Є абсолютні і відносні протипокази до малоінвазивних процедур. До абсолютних належать аутоімунні, психічні захворювання, захворювання системи згортання крові, вагітність і лактація, імунодефіцитні стани, онкопатологія. Серед відносних протипоказів – запальні процеси у ділянці обличчя, інфекційні захворювання типу ГРВІ, грибкові захворювання, герпес в активній фазі. У такому разі процедуру варто відкласти до одужання.


Highlights info row image
вул. Коперника, 36
Lutsk, Volyns’Ka Oblast’, Ukraine 43010

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook