Зізнайтеся (тільки чесно!), як часто у вас губиться одна шкарпетка? Або протирається дірка на пальці? У кожному домі знайдеться багато шкарпеток: чоловічих, жіночих, дитячих, в’язаних чи бавовняних, трикотажних або вовняних. Викидати такі шкарпетки не треба – з них можна легко зробити красиві і потрібні речі. Шкарпетки – цінний матеріал для креативу та побуту.
Що зробити зі старих шкарпеток для дітей
Бублик для зачіски
Щоб зробити гарну зачіску – зібрати на голові об’ємну гулянку, жінки купують спеціальні поролонові бублики. Але на покупці можна заощадити, якщо зробити бублик зі шкарпетки. Потрібно лише обрізати носок шкарпетки та скрутити її бубликом.
Наколінники для малюка
Дитина, яка ще не ходить, а повзає, часто забиває колінця і протирає штанці. Щоб захистити колінця і штанці, можна зробити зі шкарпеток м’які наколінники. Згодяться вовняні або махрові шкарпетки, з яких потрібно обрізати носок.
Проти ковзання взуття
Старі шкарпетки захистять від ожеледиці. Їх можна одягнути на дитячі чобітки – і вони не будуть ковзати.
- Вау! 30 крутих речей, які можна зробити зі старих ложок і вилок
Пов’язка на голову
З гарних одиночних шкарпеток можна пошити пов’язку для голови. Волосся не буде лізе в обличчя, тож можна займатися хатніми справами, фізичними вправами або домашніми косметичними процедурами.
Теплі аксесуари
Якщо у вас багато яскравих одиночних шкарпеток, з них можна зшити оригінальний вузький шарфик. Вовняні або в’язані шкарпетки перетворюються на симпатичні мітенки-рукавички без пальців, які подобаються молоді.
Одяг для ляльок
З гарних шкарпеток виходить оригінальний одяг для ляльок: і шиється легко, і виглядає симпатично.
М’які іграшки
Шкарпетки – чудова основа для виготовлення м’яких іграшок. Тканина м’яка, добре тягнеться та тримає фігуру. Зі шкарпеток виготовляють різних тварин, гномиків, незвичайних персонажів.
Що зробити зі старих шкарпеток для побуту
Ганчірка для пилу
Махрові шкарпетки – чудові ганчірки для пилу. Ними також можна мити посуд, знімати павутину, очищати жалюзі, одягнувши на віник, щітку з довгим тримачем або руку.
Прихватинка, підставка під гаряче
Проклавши щільну основу всередину і прихопивши кількома стібками зовні трикотажну основу шкарпетки, можна зробити зручну прихватинку або підставку під гарячі тарілки та чашки.
- Що зробити зі старих джинсів: сто ідей красивих і корисних речей
Кожушок для чашки
З красивих одиночних або в’язаних шкарпеток можна зробити кожушки для чашок. Чай у таких горнятках довго залишатиметься гарячим. А горщики з кімнатними рослинами у стильних чохлах виглядають оригінально.
Тепла або холодна грілка
Шкарпетка може виконувати роль грілки. Нагрійте сіль, насипте у шкарпетку, зав’яжіть на вузол і прикладіть до хворого місця. Або ж покладіть у шкарпетку заморожений продукт і прикладіть до місця удару, щоб втамувати біль.
Маленький килимок
Якщо маєте багато непотрібних шкарпеток, сплетіть з них невеличкий килимок. Шкарпетки потрібно порізати смужками, змотати у клубок і сплести килимок. Або ж шкарпетки можна зшити між собою, не розрізаючи на частини. Ще один варіант – перед цим наповнити їх синтепоном, а готові кульки зшити.
Чохол для окулярів і телефона
Шматок картону, вставлений у шкарпетку, утворює зручний чохол для окулярів або телефона.
Для домашнього улюбленця
Кошеняті або собачці зі шкарпеток можна пошити кожушок. Також зі шкарпетки можна зробити іграшку, насипавши в неї жменю зерна.
Масажер
У велику шкарпетку зсипають різні предмети: гальку, ґудзики, маленькі кульки. Краї шкарпетки зшивають або зав’язують. Виходить маленький зручний масажер для стопи, рук, спини.
Новорічні іграшки
З білих шкарпеток шиють симпатичних маленьких сніговичків, які мають чудовий вигляд на ялинці. Білий носок наповнюють ватою, відокремлюють частину голови та тулуба яскравою стрічкою. З кольорової основи шиють маленький ковпачок і шарфик, намистинками оформлюють очі, рот і ніс. А з кольорових шкарпеток можна зробити оригінальний різдвяний вінок на двері.
Підніжки для столів і стільців
Щоб ніжки столів і стільців не дряпали дерев’яну підлогу, одягніть на них чохли зі шкарпеток.
Захист від протягів
Якщо тягне холодом з вікна або з-під дверей, пошийте з кількох шкарпеток змійку, наповніть її синтепоном, ватою або шматками і покладіть біля щілини. Це захистить від протягу і збереже тепло у кімнаті. Таку ж змійку можна покласти на підлозі біля дверей, щоб ручка при відчиненні не гупала об стіну.