Дім Садиба

Настільна лампа для спальні: як обрати пристрій, який ідеально впишеться в інтер’єр

Створити правильну атмосферу у спальні особливо важливо.

Оформлюючи оселю, складно не помітити, наскільки велику роль в інтер’єрі відіграють деталі, зокрема, світильники. Створити правильну атмосферу у спальні особливо важливо, оскільки саме від того, наскільки буде приємним відпочинок, залежить настрій на наступний день. Настільна лампа в інтер’єрі може стати тим елементом, котрий зробить спальню справжнім осередком затишку та спокою – потрібно лише правильно підібрати модель.

Місце для світильника та габарити пристрою

В першу чергу, слід продумати, де планується розмістити лампу, визначити висоту, на якій вона буде знаходитись, на якій відстані від стіни, дивана чи крісла. Якщо столик, де буде встановлюватись лампа, низький, підійде екземпляр на високій ніжці, а якщо навпаки, краще зупинитись на варіанті невеликої висоти. Оптимально, щоб абажур знаходився на рівні очей – так світло не буде сліпити очей. Діаметр абажура має бути принаймні на 5 см меншим його висоти. Чим вужчий абажур, тим менша площа, яку він освітлювати – це потрібно враховувати при покупці.

Гра кольорів та стилів

Результат пошуку зображень за запитом Настільна лампа для спальні

Якщо стіни і меблі в кімнаті однотонні або ж мають не надто виразний декор, можна вибрати модель у яскравих кольорах, з узорами чи принтами, багатим оздобленням. В протилежному випадку доцільними будуть лаконічні світильники у одному з відтінків, наявних в інтер’єрі, але бажано, щоб це не був домінуючий колір, інакше лампа просто «загубиться» на загальному фоні.

Щодо стилістики, оптимально, якщо вона відповідатиме основному задуму в приміщенні. Створювати контрасти у спальні небажано – це аж ніяк не налаштує на релакс.

Питання функціональності

Одна й та сама настільна лампа може використовуватись і для читання, і для створення приглушеного світлового фону, якщо пристрій має можливість регулювання інтенсивності й спрямованості світла. Якщо ні, бажано придбати дві лампи й встановити їх по боках від ліжка або дивана.

Доволі зручні для спальні моделі з дистанційним управлінням – за допомогою пульта, звукового сигналу чи жесту. Вони дозволяють вимикати світло, не покидаючи теплої постелі, і  швидко вмикати його за потреби, не розшукуючи вимикач у темряві.

Дата публікації: 20.02.2020 img Поділитися