Здоров'я та краса Консультація лікаря

Що лікує проктолог?

Проктологія – це галузь медицини, яка займається дослідженням захворювань товстої кишки, заднього проходу й аноректальної області.

Проктологія – це галузь медицини, яка займається дослідженням захворювань товстої кишки, заднього проходу й аноректальної області. Проблеми зі здоров’ям можуть виникнути внаслідок травмування, інфікування чи мати вірусну природу. Проктолог лікує геморой, анальні тріщини, а також патології на кшталт поліпів і пухлин прямої кишки. Фахівець проводить діагностику, призначає лікування та профілактику захворювань зазначеного типу. У завдання проктолога входять усунення болю і дискомфорту прямої кишки, профілактика різних патологій та їх ускладнень, боротьба із закрепами. Лікування може бути медикаментозним, фізіотерапевтичним або хірургічним.

Коли слід звернутися до проктолога?

Часто пацієнти затягують з візитом до лікаря-проктолога через брак часу або сором’язливість. Неуважне ставлення до свого здоров’я може призвести до серйозних наслідків. Огляд проктолога дасть змогу вчасно діагностувати захворювання і провести профілактичні заходи. Зволікання може призвести до неприємних ускладнень, тоді як своєчасне звернення до лікаря допоможе вилікувати захворювання швидше та у простіший спосіб,  без хірургічного втручання.  

Приводом звернення до проктолога є наявність:

 • частої діареї;
 • хронічних закрепів;
 • відчуття незакінченого акту дефекації;
 • болю після спорожнення;
 • домішок крові або слизу після дефекації;
 • кровотечі із заднього проходу;
 • свербіння в області ануса;
 • болю в області заднього проходу, який може посилюватися під час сидіння або ходьби;
 • випадіння гемороїдальних вузлів.

Якщо ви помічаєте у себе один або кілька перелічених симптомів, слід негайно звернутися по допомогу до професіонала.

Як підготуватися до огляду у проктолога?

 1. За кілька днів до консультації у проктолога необхідно почати дотримуватися дієти, щоб виключити підвищене газоутворення і формування великої кількості калових мас. Для цього слід виключити з раціону чорний хліб, фрукти та овочі, намагатися вживати більше рідини. Останній прийом їжі перед візитом до лікаря має бути легким і не пізніше 18:00.
 2. Напередодні звернення до фахівця слід очистити кишечник. Процедуру очисної клізми проводять двічі увечері, з годинним інтервалом. Додаткову очисну клізму об’ємом 0,5–0,7 л потрібно зробити за 3–5 годин до прийому у лікаря.

Піклуйтеся про своє здоров’я. Своєчасне звернення до лікаря дасть змогу виявити захворювання на ранній стадії та не допустити розвитку ускладнень. 

Дата публікації: 24.05.2019 img Поділитися