Що таке сюжетно-рольові ігри для дітей і яка їхня особливість

Виростити впевнену і самостійну дитину прагнуть батьки в усьому світі. Сюжетно-рольові ігри вам у цьому допоможуть.

Сюжетно-рольові ігри — це ігри, в яких дитина може отримати новий для себе досвід з життя дорослих. Це чудовий спосіб для засвоєння інформації та розвитку нових навичок. Це ігри, які допомагають дитині адаптуватися в майбутньому дорослому житті та вже зараз вибрати цікаву професію або сферу інтересів для навчання. Таку гру ви можете придбати в інтернет-магазині BigBaby та потроху показувати своїй дитині переваги дорослого життя.

Переваги сюжетно-рольових ігор для розвитку дитини

Насамперед такі ігри допомагають навчити дитину турбуватись про себе та свій простір, знайомитись з професіями, які існують в дорослому житті та через гру навчатись відповідальності. З переваг ще можна виділити такі:

  • діти вчаться моделювати власну поведінку, спілкуватися та доносити свої погляди;
  • отримують нові знання в цікавих для них сферах;
  • розвивають творчі здібності, уяву та логічне мислення;
  • виявляють власні якості характеру, вчаться відстоювати свою думку;
  • вчаться висловлювати свої емоції, співпереживати та виходити з конфліктів.

А ще це цікаві ігри, в яких можуть брати участь батьки, тим самим якісно проводити час з дитиною. Сюжетно-рольові ігри створені для того, щоб весело навчати дитину бути самостійною. Оскільки тільки через відкритий інтерес дитини можна її чимось зацікавити.

Види сюжетно-рольових ігор для різного віку дитини

Вибирайте ігри залежно від того, з якою сферою життя ви хочете познайомити дитину. Тематика ігрових сюжетів може бути абсолютно різною, наприклад:

  • Побутова. Все, що пов’язане з будинком та родиною. За допомогою іграшок побутової тематики можна привчити дитину до хатніх справ та турботі про рідних. Різноманітні дитячі кухні, продуктові кошики, пилососи, пупси в колясках — все це допоможе вам показати дитині важливість догляду за домом. Не забувайте хвалити малечу за смачно приготовану імпровізовану вечерю. Такі ігри підійдуть дітям від року, малюкам в цьому віці вже зрозумілі предмети, отже, можна вже купити набори з фруктами й маленькі тарілочки та влаштовувати чаювання з ляльками. У віці від 3 років дитині буде цікавіша кухня чи магазин з більшою кількістю деталей.

гра

  • Професійна. Ігри, які відтворюють «роботу» у школі, пожежній частині чи магазині. Такі ігри можна запропонувати дітям від 3 років і в міру дорослішання малюка показувати йому нові сфери. Наприклад, можна почати з іграшкового набору маленького лікаря, а пізніше придбати медичний пункт чи пожежну частину. Дітям в цьому віці цікава взаємодія між гравцями, діалоги та сюжет, який відтворює їхня уява. Головне — не заважати творчому польоту дитини під час гри, а підтримувати його, щоб зафіксувати у дитини відчуття впевненості у своїх діях.

Виростити впевнену і самостійну дитину прагнуть батьки в усьому світі. Сюжетні ігри вам в цьому допоможуть. Є багато тем, які ваша дитина може вибрати самостійно, а ви тільки будете направляти її потенціал у правильному напрямку.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook