Обов’язково прочитайте! Як захистити дітей від COVID-19

Майже кожна друга дитина, яка захворіла на коронавірус, - віком від 10 до 14 років. Ще 26 % - 15–17 років. Тож батькам треба знати, як захистити своїх дітей від коронавірусу.

Майже кожна друга дитина, яка захворіла на коронавірус, – віком від 10 до 14 років, ще 26 % – 15–17 років, – повідомляє статистику Центр громадського здоров’я МОЗ України.

Наразі спостерігається підвищення захворюваності серед дітей. Через це в багатьох областях учні переходять на дистанційне навчання.

Щоби захистити дітей від коронавірусу, в Україні дозволили вакцинувати дітей, починаючи з 12 років. Щеплення можна зробити вакциною Cominarty від Pfizer. Загалом, уже зробили понад 50 тисяч щеплень дітям віком від 12 років.

Окрім вакцинації, батькам треба знати ще кілька простих правил, як захистити дітей від коронавірусу і зменшити ризик інфікування.

  • Навчіть дітей правильно мити руки

Поясніть дітям, що руки треба намочити, намилити і терти не менше 20 секунд. Особливо ретельно треба вимивати ділянки між пальцями, під нігтями. Якщо у вас маленька дитина, щоб їй було простіше орієнтуватися у часі миття, можна вивчити з нею пісеньку або вірш тривалістю 20-30 с.  пісню чи вірш, який триває 20–30 секунд. Це допоможе Поясніть, що торкатися обличчя немитими руками — небезпечно.

Які хвороби передаються через брудні руки

  • Розкажіть, як правильно прикривати рот та ніс під час кашлю та чхання

Під час кашлю та чхання потрібно прикриватися серветкою, після чого викинути її та вимити руки. Або прикривати рот ліктем, якщо нема серветки.

  • Поясніть важливість використання масок

Розкажіть їм про те, що захисну маску важливо використовувати не лише в школі, а у всіх інших громадських місцях. Покажіть, як це правильно робити, що маска повинна прикривати не тільки рот, а й ніс, і щільно прилягати до обличчя.

  • Попросіть дотримуватися дистанції в громадських місцях

Якщо дитина захворіла, залиште її вдома, навіть за наявності так званих «легких» симптомів вірусного захворювання. Уважно стежте за симптомами, проконсультуйтесь із сімейним лікарем. Якщо в родині кілька дітей, намагайтесь тримати хворих і здорових дітей окремо.

Як відрізнити ГРВІ та грип від коронавірусу: основні симптоми

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook