Збори на прогулянку з малюком завжди пов’язані з переживаннями, чи відповідає його одяг погоді, чи все приготовлено, що може знадобитися поза домом, щоб не доводилося повертатися. Батьки повинні бути готові до того, що дитині будь-якої миті може стати холодно або спекотно, що вона зголодніє або захоче пити, що вона може забруднитись і т.д.
Базовий список речей у коляску
Список речей залежно від пори року може суттєво змінюватися. Однак є базовий набір певних предметів, без яких на прогулянці не можна обійтися будь-якої пори року, чи то влітку, восени, взимку чи навесні. До нього входять:
- серветки вологі та сухі;
- ємність з питною водою (влітку це може бути просто дитяча пляшечка, а в холодну пору року рекомендується використовувати для зберігання води термос);
- підгузки на випадок «аварії»;
- брязкальце для найменших або музична іграшка для старшої дитини.
Для розміщення цього відмінно підійде сумка, якою зазвичай комплектується коляска. Щоб скоротити час під час сну малюка, слід прихопити із собою телефон із навушниками, книгу.
Що брати в коляску влітку?
З урахуванням чутливості дитячої шкіри до подразників, слід мінімізувати кількість білизни у спекотний літній день. Дитині може заважати навіть підгузник. Тому краще, щоб воа лежала у люльці у футболочці чи боді.
Щоб врятувати матрац від намокання, на нього слід покласти водонепроникну пелюшку, що має властивість гарного повітрообміну. У колясці також має бути запасна пелюшка, якою, за потреби, можна прикрити малюка або спорудити з неї щось на зразок навісу для захисту від прямого потрапляння сонячних променів.
Що брати в коляску взимку?
Прогулянки взимку, як і влітку, потрібні обов’язково навіть за досить низьких температур. Щоб не переохолодити дитину, її просто слід належним чином утеплити. Вибирати одяг треба якісний. Він повинен пропускати повітря, щоб малюк не спітнів. Ідеальним рішенням стане хутряний конверт із синтепону чи овчини. Як альтернативний варіант для дитини у віці, що наближається до року, може бути звичайний комбінезон або його різновид — комбінезон-трансформер.
Якщо стовпчик термометра опускається до великих показників, дно коляски можна додатково утеплити байковою або флісовою ковдрою, а малюка вкрити пледом поверх конверта або комбінезону. У снігопад справжнім порятунком стане чохол на візок. Якщо на вулиці дуже холодно, прогулянки слід скоротити до 30-40 хвилин.
Що постелити в дитячу коляску?
Перше, про що слід подбати, — це екіпірувати відповідним чином саме «транспортний засіб». Обов’язковим елементом екіпірування люльки є жорсткий матрац, покритий зверху бавовняною або байковою пелюшкою з метою його запобігання забрудненню.
Зазвичай новонароджений не потребує подушки. Однак, якщо є відповідні рекомендації лікаря, слід забезпечити спальне місце малюка спеціальною ортопедичною подушкою. Щоб мати можливість захистити малюка від раптових поривів вітру або змін погоди, у візку завжди має бути дитячий плед.
Поради щодо вибору коляски від експертів Мамин Дім
Головним транспортним засобом дитини з перших днів життя і до 3-4 років є коляска. Сьогодні виробники пропонують безліч їх варіантів та моделей. Для новонароджених і немовлят до 6-8 місяців знадобиться колиска. А коли малюк вже навчився впевнено сидіти, її слід змінити на прогулянкову коляску. Але щоб не довелося купувати два варіанти дитячих транспортних засобів, експерти мережі центрів Мамин Дім рекомендують придбати універсальний візок 2 в 1 (люлька та прогулянковий блок) або 3 в 1 (до люльки та прогулянкового блоку додається ще й автокрісло).
Але який би варіант ви не віддали перевагу, виріб повинен відрізнятися високою якістю, комфортом та безпекою. Саме такі коляски різних моделей можна купити в інтернет-магазині Мамин Дім, що пропонує продукцію брендів Adamex (Польща), Аneх, Субех (Німеччина), Carello (Україна), CAM (Італія) та багатьох інших, які очолили список найкращих виробників колясок у 2022 році.