Діти Життєві історії

Чоловіки не люблять дітей від першого шлюбу жінки. Чому?

Один чоловік міркував при мені про те, як погано одружитися на розведених жінках з дітьми. І я його підтримую. Ось чому.

Один чоловік міркував при мені про те, як погано одружитися на розведених жінках з дітьми. Серйозно так міркував, зі знанням проблеми. Вирахував на калькуляторі, скільки грошей витратить на м’ясо для чужого потомства, та ще на фрукти. Приплюсував годину за годиною час, яке він буде змушений вкласти в чадо, щоб налагодити з ним контакт. Прикинув, скільки часу метушня жінки з дитиною забере особисто у нього. І навіть емоції і любов, які будуть витрачені на малюка, теж увійшли в його розрахунки.

Сумний висновок зробив в результаті цей чоловік. Вирішив, що не може він любити розведену з дітьми – занадто невигідно в підсумку виходить. Накладно навіть. Пару ночей з нею провести – може бути. А щоб серйозно – ні, вибачте пані. Ресурсів шкода. Йому ще своїх дітей піднімати.

І начебто з одного боку все цей чоловік говорив правильно. Ось калькулятор, ось зошит з розрахунками. Ось крупа, ось м’ясо, ось пенал до школи, ось шкарпетки, ось трудовитрати на читання «Колобка». Тільки від цієї зловісної бухгалтерії ставало моторошно, як ніби страшний фільм подивилася.

Тому, що не говорять так про улюблених людей – з калькулятором. А якщо кажуть – це початок кінця. У мене знайома так з чоловіком розлучилася – одного разу вона захворіла, та так сильно, що навіть встати не змогла. Лежить в гарячці, просить у чоловіка ліки. А чоловік стоїть і мимрить: ну, це дорогувато виходить… Такі дорогі ліки. Давай може дешевше. Давай як-небудь, так? І тоді, в гарячці вона вирішила, що якщо одужає – тут же побіжить подавати заяву на розлучення. Небезпечно це дуже, коли замість тилу з тобою живе калькулятор.

Ще один товариш одружився з гарною молодою юристкою. А вона раптом візьми та й впадади в депресію. Я говорю не про ту депресію, якою зараз позначають поганий настрій, а про медичний діагноз. Лежить, значить, вона, в стіну дивиться, і нічого не може зробити з собою. Не може працювати, не може доглядати за собою, сміятися, посміхатися, і, тим більше забиратися – сил немає. І замість того, щоб її лікувати, він через деякий час розлучився. Йому збиратися стало лінь. Чи не для того він дружину заводив, щоб самому збиратися.

Людина-калькулятор це не просто цинізм, це такий особливий склад особистості. Добра від нього можна чекати тільки в форматі «ти мені – я тобі». Але тільки не буває так в сімейному житті. Коли попереду – життя, то трапитися може всяке. І хвороби, і провали, і депресії, і горе. Той стан, коли тобі нічого віддати. Нічим розплатитися. На те вона і родина, щоб підтримати в таку хвилину – це не те місце, де зводять дебет з кредитом.

Я ось думаю – добре, що він не візьме шлюб з розлученою з дитиною. Просто чудово це. Дуже це я його рішення схвалюю і підтримую. Воно для всіх тільки на краще. Любов – не для нього. І діти не для нього. А якщо захочеться йому з роками тепла, нехай приварить ще одну батарею.

Автор Морена Морана

Дата публікації: 18.09.2019 img Поділитися