Рис – це обов’язковий продукт для мешканців країни Вранішнього Сонця. Регулярно вживаючи рис, вони заповнюють майже всі потреби свого організму у білку, вітамінах та мінералах. Японці рис варять, смажать, подають як основну страву або кладуть в суші, роли. Майстри Pronto теж чудово розуміються на всіх видах рису. Ви можете самі переконатися в тому, замовивши доставку суші в Ужгороді від Pronto Sushi.
Як вибрати рис для суші?
Всі, хто готує суші самостійно, знають, що не можна обирати будь-який рис. Тут потрібний особливий підхід, інакше суші розпадуться або будуть несмачними. Обирати потрібно рис з поміткою “для суші”, який можна придбати в спеціалізованих магазинах чи відділах супермаркетів. Такий рис має високий вміст крохмалю, і суші будуть гарно тримати форму. Обираючи рис, зверніть увагу на самі зернятка.
- Всі рисинки повинні мати однакову круглу форму.
- Зернятка повинні бути цілими, не розколотими.
- Колір не повинен бути прозорим, або з жовтизною, а молочно – білим. Прозорі зернятка говорять про те, що рис вже застарий.
Готуємо правильний рис
- Рис потрібно правильно промити. Деякі кухарі вам скажуть, що рис потребує, щоб його промивали не менше 10 раз. Може у чомусь вони й праві, але і 5 – 7 разів буде достатньо. Рис ми промиваємо, щоб не тільки прибрати з нього дрібне сміття, пил, а і покращити смакові якості. Під час промивання не потрібно жмакати рис руками, терти його. Ще однією важливою вимогою є використання тільки холодної води. Гаряча вода буде вимивати з рису крохмаль, а він нам потрібен. Тож промиваємо рис до тих пір, поки вода не стане прозорою. Зручно використовувати для цієї мети сито. Після того, як промили рис, його треба замочити хвилин на 15. Води берете таку кількість, скільки й рису.
- Варимо рис для суші. Використовуємо воду, у якій замочували рис. Вмикаємо плиту на середній вогонь. Ставимо рис на вогонь. Каструлю бажано використовувати з товстим дном, щоб рис не підгорів. Або варити його в рисоварці. Бажано за весь час варки, а це десь 15 – 20 хвилин, кришку не відкривати, щоб не випустити пару. Коли пройшло 20 хвилин, перемикаємо вогонь на мінімальний і тоді вже можемо перевірити, у якому стані перебуває наш рис, тобто залишилась вода чи ні. Якщо бачимо, що вся вода википіла, виключаємо вогонь, і під закритою кришкою даємо рису дійти ще десь 10 хвилин.
- Робимо заправку для рису. Поки наша крупа доходить, робимо заправку. Для цього на пів кілограма рису беремо 5-6 ч.л. рисового оцту, додаємо 3-4 ложки цукру й 1 ч.л. солі. Змішуємо це все і прогріваємо на невеликому вогні до розчинення цукру і солі. Обережно перемішуємо готову заправку з охолодженим рисом.
Ідеальний рис для суші ми приготували. Тепер можна працювати з ним – крутити роли.