Різке схуднення: радіти чи хвилюватися?

Фразу "ти так схудла (чи схуд)" часто вважають за комплімент. Але різке схуднення може бути не тільки шкідливим для здоров'я, а й симптомом небезпечного захворювання.
“Ой ти так схудла” – жінки люблять це чути. Та й чоловікам приємно, якщо відзначають їх стрункий вигляд.
Але різке схуднення – небезпечне і це може бути свідченням того, що в організмі щось не так.
Безпечною вважається втрата ваги до 1 кілограму на тиждень. Більш різке схуднення може спричинити не лише ефект швидкого повертання ваги, а й цироз печінки. Втрата ваги може збільшити ризик виникнення патологій серцево-судинної системи, порушення менструального циклу, зменшення м’язової маси, гормональних, електролітних та мікроелементних порушень.
Якщо маса тіла зменшується на 10% за три місяці, то це може спричинити розвитку нутритивної недостатності (недостатня всмоктуваність або надмірна втрата поживних речовин, необхідних для збереження здоров’я). І ця патологія потребує лікарської корекції. Тому, прагнучи позбутися кількох кілограм, ні в якому разі не вдавайтеся до голодування чи жорстких дієт: це по-перше, неефективно (кілограми повернуться і ще й приведуть “друзів”), а по-друге, небезпечно для нормальної роботи організму.
Якщо ж ви різко втрачаєте вагу, ведучи свій звичний спосіб життя і не зменшуючи поживність раціону – це привід негайно прийти на консультацію до лікаря, спочатку до сімейного, який скерує на аналізи, а потім на консультації до інших спеціалістів.
Різка втрата маси тіла може бути симптомом небезпечних хвороб: діабету, туберкульозу, онкозахворювань, гормональних порушень.
Будьте уважні до себе, бережіть себе та прислухайтеся до свого тіла – воно мудре і завжди подає нам сигнали, головне, не ігнорувати їх.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook