кіт

Про що думають коти? Експерти пояснюють котячу “мову”

Ви не можете прочитати думки свого кота, але ви можете це зрозуміти за його поведінкою. Як тлумачити котячу мову, пояснює ветеринар.

Ваш кіт незвично махає хвостом чи видає дивні клацаючі звуки? Вам цікаво, про що він думає і що хоче вам сказати?

Інтерпретувати котячу поведінку, може бути непросто, адже вона може бути відносно непомітною, — зазначають фахівці з поведінки тварин. Але є певні ознаки, на які ви можете звернути увагу, щоб зрозуміти різні форми спілкування котів. Кожна кішка по-своєму демонструє емоції, тому може знадобитися деякий час, щоб повністю зрозуміти поведінку, яка є унікальною для певної киці чи котика.

Як з’ясувати, про що думає кіт?

Кішки спілкуються за допомогою чотирьох типів сигналів:

  • Візуальний.
  • Слуховий.
  • Нюховий.
  • Тактильний.

“Візуальні сигнали або пози — мова тіла — це форма комунікаційних сигналів, які люди можуть оцінити на близькій і дальній відстані від кота”, — розповідає Кетрін Панкрац, сертифікований ветеринарний біхевіорист.

Кішки дуже експресивні тварини, пояснює Хікс, і зазвичай демонструють настрій своїми діями. Зверніть увагу на положення тіла вашої кішки, вуха, очі та хвіст, щоб помітити підказки.

“Хвіст і очі кота, ймовірно, є двома частинами тіла, які найбільше комунікують”, — розповідає Моллі ДеВосс, сертифікований фахівець з дресування та поведінки котів. Наприклад, очі кота розширюються, коли він наляканий або дуже схвильований.

Ви можете помітити, що ваша кішка часто опускає хвіст, коли йде через кімнату до вас, а потім хвіст піднімається на знак привітання. Спостереження та дослідження свідчать про те, що котяче вітання “піднятий хвіст” є важливим жестом, коли коти наближаються до людей.

Однак застереження: краще не покладатися виключно на візуальні підказки, оскільки деякі пози котів можуть збентежити або ввести в оману. “Поза кота може швидко змінюватися», — пояснює Панкрац, — і викликати неоднозначні візуальні ознаки, які можуть виглядати як страхом, так і агресивністю”. Деякі способи поведінки можуть мати багато значень залежно від ситуації. Наприклад, кіт часто піднімає хвіст, коли досліджує нове середовище або коли він розчарований.

Якщо візуальні підказки вас не підводять, спробуйте звернути увагу на слухові або тактильні підказки, включаючи звичайні котячі звуки, такі як гарчання або шипіння.

кіт
Кіт

Як зрозуміти, що кіт щасливий?

“Коли кіт почувається щасливим, типовими ознаками, які власник може спостерігати, є те, що його вуха знаходяться у нормальному вертикальному положенні, кін повільно рухається, розминаєються і повільно махає хвостом», — каже Хікс.

Можна сказати, що кіт щасливий, коли він:

  • розминається,
  • муркоче,
  • кліпає очима.

Котячі вуса можуть бути найочевиднішою ознакою їхнього щастя — або нещастя. “Коли кіт розслаблений, вуса будуть висунуті вперед, а коли кіт починає відчувати страх або занепокоєння, вуса відтягуються назад.

Іншими типовими ознаками задоволеної кішки є розпущений хвіст і розслаблена поза тіла, наприклад лежання на боці.

Як зрозуміти, що кіт вас любить, – пояснює експерт

Як зрозуміти, що кіт агресивний?

Довші та нижчі звуки, гарчання та шипіння, сигналізують, що коти хочуть дистанції і попереджають про потенційну агресію.

Щоб дізнатися, чи відчуває кіт стрес або загрозу, експерти кажуть, що слід звернути увагу на такі ознаки:

  • вуха обернуті назад,
  • шипіння,
  • кіт ховається,
  • махає хвостом

Очі також можуть свідчити про агресивну поведінку. Кіт встановлює інтенсивний зоровий контакт, щоб привернути вашу увагу.

Настрій кота також може різко змінюватися від задоволеності до роздратування. Наприклад, якщо ви хочете знати, коли перестати гладити свого кота, зверніть увагу на його хвіст. Якщо кінчик хвоста смикається, це сигнал того, що кіт хоче, щоб ви припинили те, що ви робите, бо це його дратує. Якщо ви спостерігаєте таку поведінку, найкраще фізично відійти від вашої кішки, щоб дати їй час і простір.

Кому не можна спати в одному ліжку з котами?

кіт
Кіт

Яка поведінка кота означає, що він боїться?

Якщо ваш кіт ходить кімнатою з опущеним хвостом, він говорить вам, що мені тут щось незручно або я обережний. Кішка може уникати прямого погляду, щоб не виглядати конфронтаційною.

Інші ознаки страху або тривоги:

  • зігнута або скута постава,
  • відкритий рот або прискорене дихання,
  • розширені очі, 
  • вуха відстовбурчені назад або в боки,
  • підігнутий або виляючий хвіст.

Як зрозуміти, що кіт у стані стресу?

Головний тривожний знак – коли кіт ховається та уникає спілкування. Якщо ваша кішка демонструє таку асоціальну поведінку, можливо, вона хворіє або відчуває стрес, і їй потрібно звернутися до ветеринара.

Кішка, яка проводить більшу частину свого часу під ліжком, — це кішка, яка не почувається в безпеці, і це ознака того, що щось не так.

Але пам’ятайте, що кожна кішка унікальна. Важливо пам’ятати, що ці рекомендації є загальними. Кожна кішка унікальна, і ознака щастя в однієї може бути ознакою страждання в іншої.

кіт

“Деякі коти муркочуть під час стресу — скажімо, у ветеринарному кабінеті — або навіть коли відчувають біль, тому важко сказати: щоразу, коли ваша кішка робить X, це означає Y”, — каже ветеринар. – Наприклад, махання хвостом може вказувати на хвилювання, але деякі коти просто більш “хвилясті”, ніж інші, тому це також слід враховувати”.

Для вашого кота не існує правил, але якщо ви звернете увагу на звичайну поведінку свого вихованця — що він любить робити, скільки їсть, грається і взаємодіє з вами — ви загалом помітите, коли щось не так. Якщо ви бачите зміни у типовій поведінці, то так, імовірно, щось не так.

Джерело

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook