зруйнований будинок Дім Садиба

Як отримати комперсацію за зруйноване житло внаслідок бойових дій

Для отримання компенсації за зруйноване внаслідок бойових дій житло на його відбудову або ремонт громадянам України необхідно пройти декілька етапів, насамперед – подати заяву.

24 лютого 2022 року, після тижнів нарощування російських військ вздовж кордонів, росія розпочала ворожий наступ на Україну. Наступного дня російські війська підійшли до столиці країни – Києва. Завдяки силам ЗСУ окупантів вдалося вигнати з багатьох територій, але те, що вони залишили після себе, привело в жах усю цивілізовану громадськість.

У результаті були пошкоджені або зруйновані будинки, школи, лікарні, системи водопостачання, електростанції та місця, де шукають притулку мирні жителі.

Як українцям отримати компенсацію на зруйноване житло?

У Верховній Раді України зареєстровано проєкт Закону України “Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації” від 24.03.2022 р. № 7198 .

Законопроєкт № 7198 розроблено з метою визначення правових та організаційних засад надання державою компенсації за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією рф з дня набрання чинності Указом Президента України від 24 лютого 2022 р. № 64 «Про введення воєнного стану в Україні».

Для отримання компенсації громадянам України необхідно пройти декілька етапів, починаючи з подання заяви про надання компенсації, до розгляду заяви Комісією з розгляду питань щодо надання компенсації, що створена виконавчим органом місцевої ради як тимчасовий колегіальний орган. Такий розгляд відбуватиметься протягом 30 днів із дня подання заяви виконавчим органом ради надання компенсації.

Система вже працює, але існує багато складних моментів з оформленням документів та проведенням експертизи.

Яку допомогу з оформленням документів може отримати українець безкоштовно?

Від початку травня до числа благодійних проєктів долучилися фахівці компанії «КАРМ «АРХЕ ВІСТА». Наразі вони беруть участь у вишукувальних роботах з метою фіксації пошкоджень, складанні актів та технічних звітів для подальшого формування пакета документів на відшкодування власникам втраченого майна.

З липня спільними зусиллями фахівців комплексної архітектурно-реставраційної майстерні «Архе Віста» було створено онлайн ресурс www.vidnovymo.online.

Цей проєкт спрямовано на максимальне спрощення процедури оформлення та опрацювання заявок на запит проведення проєктно-вишукувальних робіт на об’єктах приватної власності, що постраждали в наслідок бойових дій.

На веб-сторінці ресурсу постраждалі мають змогу подати онлайн-заявку на виклик фахівця та проведення експертних робіт з метою фіксації втрат та руйнувань та складання відповідних документів для передачі їх до наступних органів для відшкодування майна.

Хочу допомагати!

Як приєднатися до проєкту Vidnovymo.online фаховим спеціалістам зі сфери архітектури та будування?

Усі проєктно-вишукувальні роботи наразі виконуються силами фахівців майстерні «КАРМ «АРХЕ ВІСТА». Надання послуг передбачається на безоплатній основі. На жаль, через логістичні проблеми, територія опрацювання заявок обмежена лише Київською областю (передмістя Києва до 30 км). Але, впевнені, завдяки спільним зусиллям проєкт збільшить свою локалізацію та охопить більше територій для допомоги.

Для досягнення цієї мети онлайн ресурс www.vidnovymo.online  запрошує спеціалістів та колег до розв’язання спільної проблеми. Ми впевнені, що у кожному регіоні України є багато талановитих професіоналів, які будуть раді долучитися до гідної справи та допомогти людям, які потрапили у жахливу ситуацію через війну в країні.

Всю необхідну інформацію ви можете отримати на веб-сторінці, просто оформивши онлайн-заявку. Процедура максимально спрощена, з вами якнайшвидше зв’яжеться спеціаліст компанії та сповістить про усі деталі.

Тож, якщо ви не хочете залишатися осторонь, переходьте за посиланням та приєднуйтесь. Саме зараз час діяти!

Тільки спільними зусиллями ми зможемо перемогти ворога та відбудувати нашу державу. Відновимо Україну разом!

 

 

Дата публікації: 02.08.2022 img Поділитися