Дім Садиба

Як правильно прати і прасувати трикотажний одяг, щоб він не розтягувався і не кошлатився

Через неправильний догляд одяг з трикотажу часто втрачає вигляд: деформується, розтягується, кошлатиться, на ньому з’являються ковтунці (катишки). Щоб ваш трикотажні кофтинки, светри, світшоти, пуловери, кардигани, толстовки, худі кілька сезонів поспіль були як нові, їх треба правильно прати і прасувати.

Одяг з трикотажу зараз дуже популярний. Він практичний, комфортний, приємний до тіла і гарно лягає по фігурі. Його можна носити цілий рік, але найчастіше ми носимо трикотажний одяг у холодну пору року: кофтинки, светри, світшоти, бомпери і т.д. Такий одяг потребує особливого догляду.

Якісне трикотажне полотно виготовляють з ниток кількох різновидів. Це шерсть, льон, віскоза, бавовна та інші нитки. Тому для того, щоб трикотажні вироби виглядали завжди як нові і не втрачали вигляд, за ними потрібен певний догляд. Перш ніж перший раз випрати трикотажний виріб, необхідно уважно ознайомитися з етикеткою, щоб дізнатися про склад полотна, режим прання, віджимання і сушки.

Існує кілька універсальних порад з прання виробів з трикотажного полотна:

 • Речі з трикотажу найкраще прати вручну. Але сучасні вироби з бавовняних, вовняних і сумішевих волокон невибагливі, тому їх прати в машинці в теплій воді (30-40 °C) у «режимі дбайливого прання», застосовуючи м’які мийні засоби.
 • При ручному пранні трикотажу розтягувати одяг можна тільки по довжині і не витягати його по ширині. Найкраще його стискати і розтискати, а не терти.
 • Застосовувати при пранні мийні засоби, які містять відбілювачі, луги і біодобавки заборонено.
 • При сильному забрудненні можна перед пранням замочити річ в літній воді на пів години з невеликою кількістю прального порошку.
 • Потрібно пам’ятати: якщо використовувати гарячу воду, то виріб може сісти або звалятися.
 • Якщо одяг світлий, а на ньому кольоровий малюнок, то замочувати в порошку його не можна.
 • Полоскати треба спочатку в теплій, потім в холодній воді. Віджимати трикотаж слід, не викручуючи його.
 • Сушити трикотажний виріб необхідно на горизонтальній поверхні в розправленому вигляді. Інакше під час сушіння може розтягнутися і втратити первинну форму. Вішати речі із трикотажу на мотузці не рекомендується.
 • Прасувати трикотажні речі треба з виворітного боку злегка нагрітою (не більше 110 °C) праскою.
 • Якщо необхідно злегка змінити форму трикотажного виробу (витягнути рукава, змінити їхню довжину), то робити це потрібно у вологому стані.
 • Іноді через неправильний догляд на одязі можуть утворитися ковтунці, так звані катишки. Для їх видалення можна скористатися спеціальною щіткою або приладом для видалення катишків, який можна придбати в магазині.

Якщо одяг з трикотажу не плануєте носити деякий час, то зберігати його потрібно в шафі в складеному вигляді. Вішалкою для цієї мети користуватися не можна. Якщо доглядати за виробами з трикотажу правильно і постійно, то вони багато років будуть мати чудовий вигляд.

Дата публікації: 20.10.2020 img Поділитися