Сім'я Секрет успіху

Правило “90/10”, яке вже сьогодні може змінити життя

Правило “90/10” працює завжди. І ним може скористатися кожен. Повірте, ви будете вражені результатами – ваше життя зміниться вже сьогодні.

Лише мала частина подій нашого життя залежить від випадку, збігу обставин, ми здебільшого самі вирішуємо, як мине день. Так каже американський письменник Стівен Кові, назвавши це принципом “90/10”.

Що таке “правило 90/10”?

10% подій у нашому житті ми не можемо контролювати. Не можемо запобігти тому, що щось зламається, хтось не виконає обіцяного, що затримається рейс… Але водночас ми можемо контролювати свою реакцію на ці події.

Решта 90% – це результат нашої реакції на різні події, стресові ситуації.

Уявіть таке. Ви снідаєте зі своєю родиною. Ваша дочка ненароком перекинула чашку з вашою кавою прямо на вашу сорочку. Ви схоплюєтеся і кричите на дочку, обзиваючи її. Дорікаєте, що вона поставила чашку надто близько до краю столу. Ви біжите в спальню, щоб переодягтися, а тим часом донька плаче, так і не зібравшись до школи.

Внаслідок цього вона запізнюється. Прийшовши на роботу із запізненням, ви виявляєте, що забули вдома необхідні папери. Ваш день почався жахливо і триває так само. Ви чекаєте з нетерпінням, коли він закінчиться. А додому повертаєтеся виснаженими і накрученими… І цей негатив продовжується.

Чому у вас був поганий день?

A. Тому що дочка ненароком вилила каву?
B. Тому що ваша дочка запізнювалася в школу і вам довелося її підвозити?
C. Тому що на дорозі був затор, і ви запізнилися на роботу?
D. Тому що ви неправильно відреагували на ситуацію?

Правильна відповідь – D. Своєю реакцією ви зіпсували весь день собі та своїй сім’ї. Ви не могли запобігти тому, що вилилася кава, але ви могли контролювати свою реакцію.

Усе могло бути інакше

Кава вилилася. Дочка готова розплакатися. Ви м’яко кажете: «Нічого страшного, просто постарайся наступного разу бути акуратнішою». Ви йдете в спальню, переодягаєте штани, берете все, що потрібно для роботи. Повертаєтеся на кухню і встигаєте побачити через вікно, як ваша дочка махає вам рукою і вирушає в школу. Ви вчасно виїжджаєте з дому, приходите на роботу на 5 хвилин раніше і енергійно вітаєтесь з усіма.

Два різні сценарії. Обидва почалися однаково, але закінчилися по-різному. Вся суть у вашій реакції на події у вашому житті. Звичайно, можна продовжувати звинувачувати інших у своїх бідах і скаржитися, що життя не складається, але хіба це допомагає жити краще?

Вчіться правильно реагувати – і ви не зіпсуєте собі день та життя
Якщо хтось обганяє вас на трасі. Дайте йому обігнати вас, не мчіться наввипередки: яке має значення, якщо ви потрапите на роботу на кілька секунд пізніше? Пам’ятайте про правило 90/10 і не турбуйтесь про це.

Літак спізнюється, це порушує ваш розклад на весь день. Не зривайтеся на працівників аеропорту, вони не винні. Використовуйте цей час для читання. Познайомтеся з іншими пасажирами та проведіть приємну бесіду.

Ви нічого не втратите, якщо спробуєте застосовувати у своєму житті правило 90/10. Повірте, ви будете вражені результатами.

Джерело

Дата публікації: 28.12.2021 img Поділитися