Здоров'я та краса Краса

Правильно чистити прикраси – ціла наука

Виконуючи домашню роботу, персні рекомендують знімати, інакше поверхня прикраси може отримати подряпини і втратити блиск, а на руці утвориться набряк.

 

Прикраси довго зберігатимуть свій первісний вигляд, якщо ви правильно доглядатимете за ними.

Виконуючи домашню й будь-яку іншу фізичну роботу, персні рекомендують знімати, інакше поверхня прикраси й каменя може отримати подряпини і втратити блиск, а на руці утвориться набряк. Вироби з бірюзою не повинні торкатися мила, не кажучи вже про миття посуду. Бірюза реагує на жири і з часом зеленіє.

Застосовуючи косметичні засоби (мазі, креми тощо), приготовані на основі ртуті та солей, золоті вироби рекомендують знімати. Ртуть не тільки змінює колір золота, залишаючи на ньому білі плями, але й руйнує його. Плями на золотому виробі можуть з’явитися і від йоду. Їх нескладно видалити, опустивши виріб у розчин гіпосульфіту, що його застосовують у фотографії (одна чайна ложка на склянку води), на 15-20 хвилин. Потім промити чистою водою і витерти насухо фланеллю.

Золоті прикраси занурте в мильну воду й обережно потріть м’якою зубною щіткою, особливо місця біля застібок. Ланцюжки мийте в пляшці, потроху струшуючи, доки бруд не зійде, а потім висушіть рушником.

У перснях найбільше пороху збирається під каменем. Накрутіть на сірник шматочок вати, змочіть в одеколоні чи гліцерині (можна рекомендувати суміш магнезії і нашатирю) й обережно почистіть камінь і його оправу зверху та знизу. Потім фланеллю чи шматочком замші відполіруйте перстень. Оправу каменя в жодному разі не можна чистити гострими предметами – так легко пошкодити камінь. Можна просто помити золоту річ у воді з нашатирним спиртом (шість крапель на склянку води). Золоті речі добре потримати і в підсолодженій воді.

Срібні прикраси від тривалого носіння стають тільки кращими. Впадини вкриваються природною патиною, опуклості поліруються до блиску. Їх можна чистити сухою суконною ганчіркою або ж м’якою щіткою, змоченою в теплій мильній воді. Можна використовувати і зубний порошок, а потім відполірувати сукном. Речі, які дуже потемніли, протріть фланелевою ганчірочкою з питною содою і промийте водою. Срібні предмети знову виблискуватимуть, якщо занурити їх на дві – три години у воду, в якій лежить нарізана картопля, а потім сполоснути чистою водою.

Позолочені метали можна почистити сіллю, розчиненою в лимонному соку, сполоснути в теплій воді, відполірувати м’якою ганчіркою, обсипаною борошном.

Намисто з коралів потрібно вимити в мильній воді, витерти, а потім відполірувати м’якою ганчіркою, змоченою в олії.

Бурштин і слонову кістку спробуйте вимити в теплій мильній воді. Бурштин можна чистити м’якою ганчірочкою, змоченою у воді з додаванням мила і нашатирю, а потім сполоснути і насухо витерти.

Якщо слонова кістка пожовтіла чи вкрилася плямами, покладіть виріб на 10 хвилин у слабкий розчин хлорного вапна, потім обережно протріть ганчіркою.

Мідні прикраси почистіть сумішшю крейди і нашатирю, або сумішшю оцту і чайної ложки солі. Прополощіть, витріть. Іноді буває достатньо натерти їх до блиску сухою ватою.

Прикраси зі скла вимийте у розчині прального порошку, потім у чистій воді й висушіть м’яким рушником. Велике намисто мийте зі щіткою. Намисто, нанизане на нитку чи резинку, краще мити без мила, щоб потім не розсипалося. Пластмасові браслети, намисто, сережки, персні мийте у воді без прального порошку і мила. Якщо намисто дуже забруднилося, розсипте його, промийте, висушіть і знову нанизайте.

Дерев’яні прикраси не миють, а тільки протирають фланеллю. Ніколи не зачіпайте їх жирними руками і не надівайте на шию, якщо на неї нанесений крем: залишаться жирні плями.

Дата публікації: 08.03.2017 img Поділитися