метаболізм

Порушення обміну речовин: чотири ознаки, що метаболізм занадто повільний

Як вага залежить від метаболізму? Які ознаки повільного метаболізму? Що впливає на метаболізм та може його сповільнити?

Зайва вага та безрезультатні спроби худнути можуть свідчити про порушення обміну речовин та повільний метаболізм.

Метаболізм називають “повільним”, коли організм неефективно розпоряджається отриманими з їжі калоріями. Замість витрачати їх на вироблення енергії для підтримки імунної системи, процесів регенерації тканин і своєї витривалості або на когнітивні функції, він воліє відкладати їх у запас – у вигляді жиру. Тому часто характерною ознакою такого порушення обміну речовин є повнота.

Чотири ознаки повільного метаболізму

  1. Постійно холодно. Руки і ноги, що мерзнуть навіть в умовах нормальної температури, – один із попереджувальних сигналів проблеми. При повільному метаболізмі процеси кровообігу ослаблені, особливо у периферичних ділянках тіла.
  2. Суха шкіра. Якщо шкіра здається особливо грубою, сухою, що лущиться (навіть незважаючи на догляд), це також може бути пов’язано з обміном речовин.
  3. Випадає волосся. Через млявого кровообігу у людей з повільним метаболізмом шкіра голови і, отже, волосся отримує менше поживних речовин. Результатом може бути їх випадання та ламкість.
  4. Підвищена втома. Коли метаболізм уповільнений, відчуття втоми, виснаження може виникати вже вранці після пробудження від сну. Класична ознака порушеного обміну речовин – сильний денний занепад сил, виснаження, що відчуваються приблизно о 14-15 годині.

10 способів пришвидшити метаболізм і худнути без зайвих зусиль

Чому метаболізм уповільнюється?

Учені констатують: метаболізм тісно пов’язаний з індивідуальними особливостями роботи організму та може бути спадковим. Але також на метаболізм впливають особливості способу життя:

  • незбалансоване харчування, що створює дефіцит поживних речовин (білка, жиру, вітамінів та мікроелементів);
  • поганий або недостатній сон,
  • занадто сильний стрес,
  • відсутність нормального відпочинку;
  • вкрай низький рівень фізичної активності тощо.

Джерело

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook