ікона "Віднайдення загиблих"

Перед іконою “Віднайдення загиблих” моляться у час безнадії

Люди вірять, що щира молитва перед іконою "Віднайдення загиблих" допомагає відшукати зниклих безвісти, врятувати тяжко хворих й усіх, хто опинився на межі життя і смерті.

5 лютого православні віряни вшановують ікону Божої Матері “Віднайдення загиблих”. Богородицю вважають всемилостивою та всесильною, адже Вона може захистити людську душу від усякого зла і врятувати навіть найзапеклішого грішника.

Люди вірять, що щира молитва перед іконою “Віднайдення загиблих” допомагає відшукати зниклих безвісти. Також моляться перед цим образом за тяжко хворих людей, які на межі смерті. У воєнний час віряни звертаються до Богородиці, благаючи захистити воїнів на полі битви та читають молитви за будь-яку людину, яка опинилася на межі життя і смерті. Ця святиня – свого роду остання надія для тих, хто вже не може впоратися з труднощами сам і перебуває у відчаї.

Історія ікони “Віднайдення загиблих”

Ікона “Віднайдення загиблих” належить до іконографічного типу “Замилування”, тому що на ній зображено, як Марія, зімкнувши руки, тримає на руках Ісуса у білому вбранні і торкається до нього щокою. Існує два варіанти іконм цього типу – з покритою або непокритою головою.

В особі Богородиці люди часто вбачають останній прихисток і надію на спасіння. Ікона “Віднайдення загиблих” символізує віру в те, що Мати Божа відшукує душу того, хто гине у своїх гріхах, щоб спасти її.

За легендою, образ Божої Матері “Віднайдення загиблих” прославився в VI столітті в малоазійському місті Адані, позбавивши від вічної загибелі ченця Феофіла, який розкаявся у своїх злодіяннях.

В Україні відомою іконою “Віднайдення загиблих” є образ, що зберігається у Білівському Різдвяно-Богородичному монастирі, що на Рівненщині. Його вважають чудотворним і таким, що допомагає знайти людей, які зникли безвісти. Цю ікону у ХІХ столітті у напівзруйнованій православній церкві знайшли двоє хлопців і привезли додому, у село Білівські Хутори. У ніч з 10 на 11 квітня 1927 року ікона почала оновлятися. Відтоді образ являє чудеса. Тут збудували церкву і монастир. Донині сюди з усіх усюд приїздять люди, щоб помолитися перед чудотворною іконою.

Божій Матері “Прикликання загиблих” читається той самий акафіст, що й іконі “Усіх скорботних Радість”, що свідчить про споріднення цих двох ікон.

Цією іконою Богоматір дає нам останню надію, щоб не впасти у розпач і зневіру. Надія полягає в тому, що Матір Божа може дістати грішника, який розкаявся, навіть із пекла.

Молитва перед іконою “Віднайдення загиблих”

О, Пресвята і Преблагословенна Діво, Владичице Богородице, Споручниця грішних і Розшукувачка загиблих! Поглянь милостиво Твоїм оком на нас, які перед святою іконою Твоєю і з розчуленням моляться Тобі: виведи нас із глибини гріховної, просвіти розум наш, затьмарений пристрастями, і вилікуй рани душ і тіл наших. Не маємо іншої допомоги, не маємо іншої надії, крім Тебе, Владичице, Ти знаєш всі немочі і гріхи наші, до Тебе прибігаємо і співаємо: не залиш нас із Твоєю небесною поміччю, звернися до нас Своїм невимовним милосердям і щедротами спаси і помилуй нас тих, хто гине.

Даруй нам виправлення гріховного життя нашого і позбав нас від скорбот, бід і хвороб, від наглої смерті, пекла і вічної муки. Ти бо, Царице і Владичице, швидка Помічниця і Заступниця всім, хто звертається до Тебе, і міцний Прихисток грішникам, які каються. Подай нам, Преблагая і Всенепорочна Діво, християнський кінець життя нашого мирний і гідний і сподоби нас Твоїм клопотанням вселитися в оселях Небесних, невпинно святкувати радісно славити Пресвяту Трійцю, Отця і Сина і Святого Духа, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Радимо також прочитати інші молитви:

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook