панічна атака

Панічна атака: формула, яка допомагає заспокоїтися

Панічні атаки зазвичай викликають почуття страху й безвиході. Тому важливо навчитися самотужки зупиняти свої панічні атаки.

Панічний розлад поширений серед приблизно 264 мільйонів людей по всьому світу. Він характеризується раптовими та повторюваними нападами паніки, які можуть тривати від кількох хвилин до години, а іноді й більше. Важливо відзначити, що поодинокі панічні атаки не обов’язково вказують на наявність панічного розладу — такі епізоди можуть бути спричинені надмірними емоціями або втомою.

Проте, коли мова йде про панічний розлад, людина постійно відчуває сильний стрес і тривогу, що супроводжуються панічними атаками, які можуть виникати несподівано, без очевидних причин і в різних умовах.

Панічні атаки зазвичай викликають почуття страху й безвиході. Тому вміння самостійно впоратися з ними має велике значення.

Радимо також прочитати: Панічні атаки: причини, ускладнення і коли звернутися до лікаря

Що робити під час панічної атаки?

Коли ви відчуваєте панічну атаку, важливо зосередитися на моменті тут і зараз, намагайтеся «заземлитися», використовуючи всі п’ять відчуттів.

Однією з популярних технік боротьби з панічними атаками є метод «5–4–3–2–1». Він допомагає знизити рівень напруги шляхом перемикання уваги на конкретні відчуття. Використовуйте цей підхід:

  • Знайдіть поглядом 5 речей, які ви бачите навколо (наприклад, ваш одяг, меблі або небо).
  • Назвіть 4 речі, які ви можете відчути на дотик (наприклад, текстура вашого одягу або підлога під ногами).
  • Почуйте 3 звуки навколо себе (шум автомобілів, пісня птахів чи відлуння музики).
  • Згадайте 2 запахи, які ви можете відчути (наприклад, запах кави або парфумів).
  • Спробуйте 1 смак (це може бути м’ятна гумка або ковток чаю).

Радимо також прочитати: Що не потрібно робити при панічній атаці?

Пам’ятайте!

Хоча панічні атаки викликають дискомфорт і сильний страх, вони не становлять фізичної небезпеки. Проте, якщо вони стають регулярними, це може бути ознакою серйознішого психічного розладу. У такому випадку, після того, як ви заспокоїлися і перебуваєте у безпеці, варто звернутися до фахівця для консультації та допомоги.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook